Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zdenerwował się w trakcie legitymowania. Na balkonie prowadził uprawę konopi indyjskich (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 18-latka, który w rozstawionych na balkonie doniczkach uprawiał konopie, ponadto posiadał ponad 200 gramów marihuany. Młodzieniec usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających oraz uprawy konopi.

Skierbieszowscy policjanci zareagowali na nerwowe zachowanie jednego z trzech legitymowanych mieszkańców gminy Sitno. Mundurowi postanowili sprawdzić, czym podyktowane było takie zachowanie.

Jak się okazało młody mężczyzna w kieszeni bluzy miał marihuanę. Mundurowi postanowili przeszukać miejsce zamieszkania 18-latka. Na strychu domu mundurowi znaleźli susz roślinny, a na balkonie kilkanaście rosnących w plastikowych kubeczkach sadzonek konopi innych niż włókniste. Nielegalne rośliny w rożnej fazie wzrostu i susz w ilości ponad 200 gramów zostały zabezpieczone, a 18-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Sitno zarzutów. W piątek 18-latek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających oraz uprawiania wbrew przepisom ustawy konopi innych niż włókniste.

Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego izolacyjnego środka zapobiegawczego. Sąd podjął decyzję o objęciu 18-latka policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdenerwował się w trakcie legitymowania. Na balkonie prowadził uprawę konopi indyjskich (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

4 komentarze

 1. coś w tym jest „na złodzieju czapka gore”

 2. Witold Janusz

  Ja nie wiem,niech by sobie jadł te kwiatki. Pewnie jest wegetarianianem albo jakoś tak… Ponoć(dziwne słowo) to teraz modne i zdrowotne jest.

 3. Michał Kowalski

  Dajcie spokój z tym „zdenerwował”.

  To jest sposób policji na nielegalne przeszukanie, na wejście do domu bez nakazu.

  „Dlaczego się pan tak denerwuje” i za chwilę wchodzą do mieszkania, bo prawo tak im pozwala. Dlatego policji nie otwieramy mieszkania. Bo wtedy nie mają szansy stwierdzić, że jesteśmy „zdenerwowani”.

  Sztywnituko tam, a jak małolat nie skitrał topy w nachy jego problem.

 4. Po roślinach które rosną jeszcze w kubeczkach i znakiem tego są w początkowej fazie wzrostu nie da się stwierdzić, że „są inne niż włókniste”.