Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zdemolował siekierą volkswagena. Poszkodowany oszacował straty na 10 tys. złotych

Lubartowscy policjanci zatrzymali 55-latka, który zniszczył zaparkowanego volkswagena. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lubartowie za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu.

Wczoraj policjanci z Lubartowa otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji w Michowie 55-letni mężczyzna siekierą uszkodził pojazd. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, sprawcy już nie było.

Z uzyskanych przez mundurowych informacji wynikało, że 55–latek swoim zachowaniem może stwarzać zagrożenie dla siebie i osób postronnych. Funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do domu sprawcy. Jak się okazało mężczyzna ukrył się na strychu, gdzie został zatrzymany, a następnie doprowadzony do policyjnej celi.

Właściciel zniszczonego pojazdu wycenił straty na kwotę 10 tys. złotych. 55-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lubartowie za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu.

(fot. Policja Lubartów)

12 komentarzy

 1. a z którego roku taki wieśwagen, że za szyby aż tyle ?

  • A nawet jak byłby wart 2000 zł. to nie zmienia faktu że to cudze mienie i żaden frajer nie ma prawa podnosić na nie ręki

  • a co, może ma zamawiać z allegro używki i sobie montować?

 2. Pytam po raz kolejny, przez kogo był poszukiwany??? i kiedy??? Gdyby nie sytuacja, dalej by sobie swobodnie hasał, bo poszukiwania w polskim wydaniu to wielka kpina.

 3. Zbyt prostackie metody. We wrocku ostatnio pianka montażową całego Lexusa ”objechał”.

 4. Za darmo nawet w ryj się nie dostaje, biedny pokrzywdzony musi mieć coś na sumieniu. Ciekawe o co poszło???

 5. W W.Brytanii ukrywa się kilka tysięcy polaków którzy mają prawomocne wyroki do odbycia kary pozbawienia wolności. Dokładnie ile nie wiadomo. Czy oni są poszukiwani ? Co im grozi za to że nie zgłosili się do Z.K. ?

 6. „Był poszukiwany przez sąd „…dobre…siedzial sobie w domu i był „poszukiwany ” …zaiste wielce „skuteczne „są nasze organy ścigania ….i to zarówno w „poszukiwaniu” jak i w wydawaniu wyroków ,ktorych nie mogą „wydac ” latami …a jak już wydadzą ,to zwykle już dawno jest zapóżno na sprawiedliwosć i naprawienie strat

 7. Ni mom pasata to somsiad też nie będzie mieć!

 8. Za 10 tysi to całego tourana kupi

Z kraju