Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zdążyli zabrać przemyconych papierosów. Zabezpieczono kontrabandę o wartości 300 tys. złotych

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu papierosów o wartości ponad 300 tys. zł. Tytoniowa kontrabanda znajdowała się w pobliżu rzeki Bug.

W miniony piątek funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zbereża, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 300 tys. zł.

– Papierosy zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i pozostawione na jej brzegu. Kontrabanda czekała na wywiezienie jej w głąb kraju. Przemycony towar, pozostał jednak na miejscu i został zabezpieczony przez Straż Graniczną. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze SG ustalają personalia polskich odbiorców przemytu – informuje ppor. Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 9 mln zł.

2017-06-28 07:19:53
(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Jeden rzut SG przejmie a 20 przejdzie. Handlarze takie straty mają wliczone w koszty. Nie da się zatrzymać przemytu przy tak wysokiej akcyzie.

  2. jetpack_remote_comment

    Osobiście uważam, że tytoń to trucizna prowadząca do chorób płuc, raka, niszczenia komórek mózgowych. Uprawy zlikwidować, młodzież edukować. Zmniejszyłoby się wówczas obciążenie budżetu państwa spowodowane leczeniem osób chorych. Mimo, że uprawa tytoniu daje utrzymanie wielu rodzinom. Można te uprawy zastąpić czymś innym.