Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się Lotniczy Dzień Dziecka. Na wydarzenie mają przylecieć samoloty z całego kraju

W niedzielę, 26 maja, malownicze lotnisko w Radawcu pod Lublinem zamieni się w wielki plac zabaw dla dzieci. W tym dniu w godzinach 10.00 – 18.00 Aeroklub Lubelski zaprasza wszystkich, którzy chcą sprawić swoim pociechom radość z przebywania na świeżym powietrzu wśród samolotów, szybowców i zabytkowych samochodów.

Z okazji Dnia Dziecka, tak jak w poprzednich latach, na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego odbędzie się impreza. Lotniczy Dzień Dziecka to wydarzenie dla całych rodzin, nie tylko pasjonujących się lotnictwem. Będzie można z bliska obejrzeć różnego rodzaju statki powietrzne a nawet odbyć lot samolotem, szybowcem lub śmigłowcem.

Lotnisko w Radawcu będą też odwiedzały samoloty z całej Polski uczestniczące w Ogólnopolskim Zlocie Samolotów General Aviation. W programie jest również m.in. wystawa samolotów historycznych, wystawa motocykli jak też występy artystyczne. Jak zapewniają organizatorzy, dostępna będzie również strefa gastronomiczna, pasaż handlowy i wiele atrakcji dla małych i dużych.

Zgodnie z tradycją, Lotniczy Dzień Dziecka to także wydarzenie charytatywne. Przeprowadzona zostanie zbiórka środków na pomoc i profilaktykę psychologiczną, przeciwdziałającą depresji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi o godz. 10:00 a całość potrwa do 18:00. Organizatorem Lotniczego Dnia Dziecka jest Aeroklub Lubelski. Partnerami są: Starostwo Powiatowe w Lublinie i Gmina Konopnica. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Zbliża się Lotniczy Dzień Dziecka. Na wydarzenie mają przylecieć samoloty z całego kraju

Autor: redakcja

11 komentarzy

 1. Patrzę dzień dziecka i się cieszę bo mam wolne. A tu zong. Dzień dziecka nie jest w dzień dziecka.

  • Radosny Jacek i jego Wacek

   Bo w dzień dziecka prezydent zaprosi dzieci na wielką tęczową paradę.

   • Lewaczek Lolo miły miękki chłopiec

    Prezydęt warsiawy niestety. Kiedy nasz lubelski odważy się pozdejmować krzyże?

    • Nasz juz się odważył, bo wygrał „betonizacja miasta” konkurs na najbardziej „zielone miasto ” w naszym POparanym kraju. 😀 Nic dodać, nic ująć. 😀

    • Raczej nigdy. Nie ma odwagi przestrzegać konstytucji i rozdziału Państwa od kościoła.

 2. Najgorsze ulice w Polsce brawo łysy deweloper.

 3. Artykuł o dniu dziecka a jak się czyta komentarze niektórych osób to sie chce wyjechać z tego kraju 🙁
  Ludzie ile w was jest nienawiści do drugiego człowieka, to jest jakiś dramat dla was już chyba nie ma ratunku, współczuje Wam !!!!

  • No cóż… kraj chlubiący się wartościami chrześcijańskimi na swój sposób niemający nic wspólnego z chrześcijaństwem.

 4. Mpk powinno podstawić autobusy a tu niema. Dziadostwo

Dodaj komentarz