Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliża się kolejna akcja Wiosennego Sprzątania Kazimierza Dolnego. Może w niej wziąć udział każdy

Trwają przygotowania do corocznej akcji społecznej jaką jest wiosenne sprzątanie Kazimierza Dolnego. W tym roku odbędzie się ona 1 kwietnia.

Ze względu na zbliżający się coraz większymi krokami kolejny sezon turystyczny, w Kazimierzu Dolnym, jak co roku odbędzie się wiosenna akcja sprzątania okolic miasteczka. Koordynowane przez Urząd Miasta Wiosenne Sprzątanie Kazimierza ma na celu doprowadzenie do należytego porządku miejsc, które są odwiedzane przez turystów.

W akcji z roku na rok bierze udział coraz więcej osób. Oprócz straży pożarnej z terenu całej gminy, uczestniczą w niej także miejscy radni, uczniowie ale także duża liczba mieszkańców. W tym roku akcja rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 10:00. Na początku wszyscy chętni zbiorą się na Rynku przy Studni. Tam będą czekały rękawice i worki a uczestnicy akcji podzielą między sobą trasy i tereny wymagające posprzątania.

W tym roku zaplanowano uporządkowanie punktu widokowego na Albrechtówce, ścieżki przez wzgórze Albrechtówka, trzech wąwozów: cmentarnego, Plebanka oraz Małachowskiego, ścieżki biegnącej wzdłuż Wisły do Mięćmierza oraz trasy do przeprawy promowej. Uczestnicy akcji pojawią się również na terenie kamieniołomu, Wąwozów Korzeniowego i Norowy Dół, a także na wale wiślanym. W akcji może wziąć udział każdy, wzorem lat ubiegłych będzie to także doskonała forma aktywnego spędzenia czasu dla całych rodzin.

(fot. UM Kazimierz Dolny)
2017-03-29 18:39:59

7 komentarzy

  1. to moze wezcie na spacer tych,na ktorych pracujemy? więzienia pełne są nierobów.niech choć troche odpracują.

  2. proponuję zrzutkę na „żyletkie”

  3. lewaków zagonić do sprzątania z zielonymi na czele, przynajmniej poza nawozem będzie jakichś z nich pożytek

    • dokładnie bo tylko lewaki z zielonymi potrafią zadbać o środowisko bo prawicowcy tego nie potrafią i pozostawiają po sobie aby syf jaki mają w głowach i jedyne co im dobrze wychodzi to sranie pod siebie.

  4. A ekolodzy gdzie? Siedzą cicho przy takich akcjach

    • Dodam jeszcze, że Kamil Bednarek i Zach Galifianakis mieli czas – a ekolodzy są tylko tam gdzie pieniądze można wyrwać od leszczy