Znowu zawyją syreny. Tym razem w godzinę „W”

W poniedziałek w wielu miastach naszego regionu uruchomione zostaną syreny alarmowe. Tym razem nie będzie to test systemu a hołd dla żołnierzy.

W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji o godzinie 17 zawyją syreny. Mają one oddać hołd i uczcić pamięć żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego jak też poległych i zamordowanych osób. Włączanie syren alarmowych wpisało się już na stałe w symbolikę obchodów rocznicowych w całym kraju. Syreny zostaną uruchomione na jedną minutę i będą emitować dźwięk ciągły.

(fot. Wikipedia)
2016-07-30 20:25:04

Zobacz również

15 komentarzy

 1. tylko w miastach czy w OSP też?

 2. Studętkom jezdem to wiem, że...

  Żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego jak też poległym i zamordowanym osobom – tak to jest potrzebne jak każdemu zmarłemu kadzidło, a żyjącym musztarda po obiedzie.

  • jak mawiał Sofronow : – Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało

 3. A może tak Wszyscy się zatrzymajmy i oddajmy hołd poległym….
  Niech zawyją syreny i nasze klaksony w naszych autach!!!!!

 4. W OSP także

 5. Czy odpowiedzialni za powstanie zostali osądzeni? Przez ich głupotę zginęło 200tys. warszawiaków a miasto zrównano z ziemią.

  • Studętkom jezdem to wiem, że...

   Z tego co jest mi wiadome, Szanowny „buli torbo”, to przed sądem raczej powinni stanąć ci co mogli pomóc powstańcom, a z całą premedytacją bezczynnie przyglądali się tej rzezi.

   • Dobrze wiesz, że to było i jest niemożliwe a sama akcja skazana z góry na niepowiedzenie, szacunek się należy ale czy jest powód dumy wobec całkowitej klęski?

  • Głupotę? Głupotą jest pisanie takich komentarzy. To są bohaterowie, poświęcali swoje życie nie wiedząc czy starczy im sił, robili wszystko, ale nie po to by im się żyło dobrze, lecz po to byśmy my mogli żyć w czasach wyzwolonych od wojny. Osobiście znam świadków historii, ludzi którzy przeżyli powstanie. Mimo że powstanie zakończyło się niepowodzeniem, Oni wierzyli do końca, walczyli ze wszystkich sił. Oni nie żałują, bo zrobili wszystko co mogli. 1944 pamiętamy! Cześć i chwała bohaterom!!!

 6. Państwo zapłaciło Niemcom odszkodowanie za zużytą przez nich amunicję w czasie powstania.

 7. Dziś nikt nie byl by gotów do takiego heroizmu. Pamiętamy

  • Maciar ze swoimi wyznawcami,pislam, onr, młodzież wszechpolska, pierwszy sort…- przecież to wszyscy prawdziwi patrJoci

   • Mam dziwne wrażenie, że akurat w czasie, gdy powstańcy walczyliby, oni (dzisiejsi jedynie słuszni ‚patrioci’) odprawialiby apele smoleńskie.

 8. Za te słowa powinieneś być odnaleziony po IP i osądzony ale nie w sądzie lecz na ulicy ! Życzę ci tego śmieciu ułomny

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021