690 680 960

Zatrzymani urzędnicy z naszego regionu. W tle śledztwo w sprawie łapówek i ustawionych przetargów

Dwaj urzędnicy z gminy Adamów w powiecie zamojskim oraz dwaj przedsiębiorcy zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak zapewniają inspektorzy, zebrany został bogaty materiał dowodowy w sprawie łapówek w przetargach na budowę i remonty dróg.

We wtorek z samego rana do kilku domów w powiecie zamojskim wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kilka godzin później rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował o zatrzymaniu czterech mężczyzn, w tym dwóch urzędników. Same zaś działania zostały przeprowadzone w ramach śledztwa dotyczącego przekraczania uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz przyjmowania korzyści majątkowych.

Jak ustaliliśmy, zatrzymani urzędnicy to inspektorzy ds. zamówień publicznych i inwestycji. Obaj są zatrudnieni w Urzędzie Gminy Adamów, w którym to wczoraj również pojawili się inspektorzy. Dwaj kolejni mężczyźni to z kolei przedsiębiorcy. Z przekazanych nam rano informacji wynika, że obecnie zatrzymanym nie zostały jeszcze przedstawione żadne zarzuty. Na razie trwają ich przesłuchania. Jednak zapewniono nas, że śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od pewnego czasu i zebrany został bogaty materiał dowodowy.

Samo postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie, gdzie zatrzymani zostali już doprowadzeni. Tam mają usłyszeć zarzuty. Jak wyjaśnia Centralne Biuro Antykorupcyjne, urzędnicy mieli otrzymywać od właścicieli firm korzyści majątkowe w zamian za preferencyjne traktowanie ich zarówno z przetargach, jak też w trakcie prowadzonych inwestycji. Chodzi dokładnie o budowę i remonty dróg na terenie gminy. Na razie, ze względu na dobro postępowania, śledczy nie chcą udzielać więcej szczegółów na ten temat. Przekazano nam jednak, że na trop sprawy wpadli policjanci z Zamościa.

(fot. CBA/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. A co tam u Kowalczyka? Ile to już pół roku, Żuko się za nim wstawiał i co wyszło?

 2. Ręka myje rękę 🙂 tak to w lubelskiej polityce od dawna

 3. Ach ten PIS czepili się niewinnych urzędasów

 4. ola boga, pisdzielców zatrzymano !!!!

 5. A to nie wpadł przypadkiem ten małolat co ludziom nie płaci i ferrari jeździ?

 6. Ależ mi wielka sensacja .Jakby tak wszytkie przetargi i zamówienia prześwietlić ,to trzeba by było prawie wszystkich decyzyjnych w tych sprawach urzedników pozamykać .I co my byśmy bez tych darmozjadów nierobów urzedników zrobili ? Urzedy by musieli pozamykać i kto by wydawał te seki zbednych decyzji i papierków ?

 7. To jeszcze *** trzeba

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas