Zatrzymani urzędnicy z naszego regionu. W tle śledztwo w sprawie łapówek i ustawionych przetargów

Dwaj urzędnicy z gminy Adamów w powiecie zamojskim oraz dwaj przedsiębiorcy zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak zapewniają inspektorzy, zebrany został bogaty materiał dowodowy w sprawie łapówek w przetargach na budowę i remonty dróg.

We wtorek z samego rana do kilku domów w powiecie zamojskim wkroczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kilka godzin później rzecznik CBA Temistokles Brodowski poinformował o zatrzymaniu czterech mężczyzn, w tym dwóch urzędników. Same zaś działania zostały przeprowadzone w ramach śledztwa dotyczącego przekraczania uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz przyjmowania korzyści majątkowych.

Jak ustaliliśmy, zatrzymani urzędnicy to inspektorzy ds. zamówień publicznych i inwestycji. Obaj są zatrudnieni w Urzędzie Gminy Adamów, w którym to wczoraj również pojawili się inspektorzy. Dwaj kolejni mężczyźni to z kolei przedsiębiorcy. Z przekazanych nam rano informacji wynika, że obecnie zatrzymanym nie zostały jeszcze przedstawione żadne zarzuty. Na razie trwają ich przesłuchania. Jednak zapewniono nas, że śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od pewnego czasu i zebrany został bogaty materiał dowodowy.

Samo postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie, gdzie zatrzymani zostali już doprowadzeni. Tam mają usłyszeć zarzuty. Jak wyjaśnia Centralne Biuro Antykorupcyjne, urzędnicy mieli otrzymywać od właścicieli firm korzyści majątkowe w zamian za preferencyjne traktowanie ich zarówno z przetargach, jak też w trakcie prowadzonych inwestycji. Chodzi dokładnie o budowę i remonty dróg na terenie gminy. Na razie, ze względu na dobro postępowania, śledczy nie chcą udzielać więcej szczegółów na ten temat. Przekazano nam jednak, że na trop sprawy wpadli policjanci z Zamościa.

(fot. CBA/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. A co tam u Kowalczyka? Ile to już pół roku, Żuko się za nim wstawiał i co wyszło?

 2. Ręka myje rękę 🙂 tak to w lubelskiej polityce od dawna

 3. Ach ten PIS czepili się niewinnych urzędasów

 4. ola boga, pisdzielców zatrzymano !!!!

 5. A to nie wpadł przypadkiem ten małolat co ludziom nie płaci i ferrari jeździ?

 6. Ależ mi wielka sensacja .Jakby tak wszytkie przetargi i zamówienia prześwietlić ,to trzeba by było prawie wszystkich decyzyjnych w tych sprawach urzedników pozamykać .I co my byśmy bez tych darmozjadów nierobów urzedników zrobili ? Urzedy by musieli pozamykać i kto by wydawał te seki zbednych decyzji i papierków ?

 7. To jeszcze *** trzeba

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach