Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymali się przy sklepiku z pamiątkami. Trzylatek wyszedł z auta, wpadł pod nadjeżdżające audi

Wczoraj w Krasnobrodzie doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Z pojazdu, który zatrzymał się przy sklepiku z pamiątkami, wyszedł trzyletni chłopiec i po chwili wpadł wprost pod nadjeżdżające audi.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Krasnobrodzie przed godziną 17. Policjanci otrzymali informację, że pojazd osobowy potrącił tam trzyletnie dziecko.

– Z ustaleń policjantów wynika, że podróżujące audi małżeństwo z dziećmi, przebywając w Krasnobrodzie zatrzymało się na poboczu ul. Aleje NMP, przy sklepiku z pamiątkami. 34-letnia kobieta wraz z synem opuściła pojazd, aby zakupić pamiątki. W pojeździe pozostał 41-letni mąż kobiety i ich drugi, trzyletni synek – relacjonuje zdarzenie podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Wystarczyła chwila nieuwagi, by trzyletnie dziecko opuściło stojący pojazd i wpadło pod nadjeżdżające audi.

– Chłopiec z obrażeniami ciała trafił pod opiekę lekarzy z lubelskiego szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznał on poważniejszych urazów – wyjaśnia podinsp. Joanna Kopeć.

Kierujący pojazdem oraz rodzice dziecka byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2017-07-03 18:25:47
(fot. ilustr. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Ciekawa jestem czym był zajęty tatuś?? Jeżeli 3 siedzial w foteliku i był zapięty,to ojciec niezauwazyl ze dziecko się rozpina,staje w samochodzie i otwiera drzwi?
  Zaś jeżeli nie było zapięte w foteliku,to tym bardziej pogratulować tatusiowi,ze nie myślał,ze dziecko może drzwi otworzyć.
  Grunt,ze pamiątki kupione.

  • Pytanie, czy w ogóle był w foteliku. Bo z tych które ja znam – nie tak łatwo się wypiąć.

  • kumpel brejdaczki

   „Jeśli 3 siedział w foteliku”, dziwne imię dla dziecka „3”, to już Brajanek wyszło z mody?

 2. Widocznie pamiątki były bardziej absorbujące niż własny trzyletni dzban.

 3. W moim 35 letnim samochodzie są przy zamkach z tyłu zabezpieczenia żeby dziecko nie otworzyło tylnych drzwi.

 4. Chyba większość samochodów osobowych ma blokadę otwarcia drzwi od wewnątrz aby chronić małe dzieci przed takimi wypadkami, wystarczy tylko włączyć zabezpieczenie, niestety często zaczyna się myśleć dopiero po szkodzie ?

 5. Jak by było zapięte w foteliku to by nie wyszło , na 100% .Mam takiego szkraba to wiem . A druga sprawa to blokada drzwi , w każdym aucie takowe jest ale …
  w tylnych drzwiach . Nieodpowiedzialni rodzice .

  • Ja też mam takiego szkraba i wystarczy dosłownie chwila nieuwagi i strach myśleć co jest w stanie zrobić. Wypięcie się z pasa nie jest niczym trudnym (niestety w nowszych samochodach zapięcia pasów w których mogą być wpinane foteliki są na sztywnych łączeniach i przycisk jest łatwo dostępny. W samochodzie żony mogę to obrócić do wewnątrz i nie dostanie ręką). Na szczęście mój młody zdaje sobie z tego sprawę, że tak nie można i tego nie robi. Ale wypięcie się z pasa i otwarcie drzwi nie stanowi dla niego problemu. Jedynie blokada pomaga

 6. Było nie było zapięte w foteliku dzwi z blokada czy bez rodziców hlostac 6 dni w tygodniu za brak dopilnowania lenie bez odpowiedzialności za własne dzieci rodzic 24 h na dobę do przodu musi wyobraźnią pracować i przewidywać co jego pociecha może zrobić i jakie będą skutki nie ma tu dla nich żadnego wytłumaczenia i współczucia

Z kraju