690 680 960

Zaprzęg Świętego Mikołaja zbliża się do Polski. Jest nagranie, można też śledzić jego pozycję (wideo)

Jedną ze świątecznych tradycji jest także obdarowywanie się prezentami. Dzieci z utęsknieniem oczekują, aż Święty Mikołaj dostarczy je pod choinkę. Jak się okazuje, zaprzęg został już zauważony na tle księżyca, jego pozycję wychwyciły też radary.

Wigilia Bożego Narodzenia to dzień, w którym Święty Mikołaj ma najwięcej pracy. Musi odwiedzić dzieci na całym Świecie, aby dostarczyć wyczekiwane przez nich prezenty. Wiadomo już, że sanie zaprzęgnięte w renifery wyruszyły w drogę.

Pozycję, w której obecnie Święty Mikołaj się znajduje, można śledzić na portalu Flightradar24. Serwis ten prezentuje ruch lotniczy na całym świecie. Teraz radary wychwyciły lecący zaprzęg z prezentami.

Przelot Świętego Mikołaja na tle księżyca zarejestrował też portal propagujący wiedzę z zakresu astronomii oraz technologii kosmicznych. Jak wyjaśnia nam Zbyszek z „Nocnego Nieba”, w trakcie filmowania Księżyca, nagle na jego tle przeleciało coś dziwnego. Jak się później okazało, był to zaprzęg Mikołaja.

(fot. Flightradar, wideo -Nocne Niebo)

10 komentarzy

 1. Polak-Katolik-Patriota

  Znowu jacyś uchodźcy??? Zglebować, zakuć w kajdanki i przerzucić przez granicę!!!

  • Słuchałeś wczoraj o 17 audycję w radiowej trójce o tym jak znany Polski youtuber był w Iraku na Polskim cmentarzu, Oni też byli uchodzcami.

   • Tak, pamiętamy jak samolotami rejsowymi Polacy wyjeżdzali żeby się bawić w restauracjach i dyskotekach Bagdadu, uciekając przed wojną.

 2. Pozycję? To przez kolejne 2dni będzie w domowych pieleszach ” na Mikołaja?😉😎 Wesołych świąt

 3. Prezenty podlegają opodatkowaniu.Czasy ciężkie,rząd musi się wykarmic.

 4. Był w Iraku na polskim cmentarzu. Leżą na nim polscy obywalete, którzy podczas wojny uciekli w poszukiwaniu bezpieczenstwa. Co lepsze, Irakijczycy miło Polaków u siebie ugościli, nikomu krzywda się nie stała. Dziś Polacy za ten szczytny gest chętnie by ich widłami do granicy gnali, gdyby doszło do tego, że Ci by u naszych granic stali w oczekiwaniu na azyl. Taki jest polak. Youtube który prowadzi kanał: przez świat na fazie.

 5. Oby na teren Rosji nie wleciał bo tylko kurz po nim zostanie.

 6. jak coś nie wyjdzie to i tak Tusk będzie winny już sie tego wycia nie da słuchać

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej