Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zaproszenie na Europejski Piknik Rowerowy

Chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy? Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy? Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy.

Impreza odbędzie się w sobotę w dniu 12 maja 2018 r. w Nasutowie pod Lublinem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

W programie tegorocznej imprezy przewidziano następujące atrakcje:
•przejażdżka wozami po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym
•przejażdżki konne
•strzelanie z różnych rodzajów broni do tarczy
•gry i zabawy dla całej rodziny
•kącik malucha (malowanie twarzy, gry i zabawy animacyjne)
•poczęstunek (bigos nasutowski, kiełbaski i kaszanka z grilla)

Uczestnicy Pikniku wyruszą spod Galerii Olimp w Lublinie (Aleja Spółdzielczości Pracy 34, zbiórka na parkingu w wyznaczonej strefie, obok restauracji McDonald’s), o godz. 11:00 i pod opieką doświadczonych rowerzystów ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin” dojadą do Nasutowa.

Do uczestnictwa w Pikniku zapraszamy oczywiście nie tylko rowerzystów! Do Nasutowa można przyjechać również samochodem i skorzystać z atrakcji podczas Pikniku.

Początek w Nasutowie ok. godziny 12. Formularze zgłoszeniowe oraz szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie internetowej http://www.europe-direct.lublin.pl/2018/013.php

2018-05-09 09:14:24
(fot. nadesłane)

7 komentarzy

 1. Podróbka Benia

  Czy osoby ze zbyt krótkimi nóżkami, albo takie, które stać na samochód – mogą uczestniczyć samochodem?

 2. A motorowcy będą? Czy może mają kosę z rowerzystami? Jak tak, to bez wsparcia Chełmianin mogą nie dać rady…
  Obiecuję, że za wczorajszy „artykuł” będę po was jechał przy każdej okazji. Zerwałem zgodę i teraz mam z wami kosę. Staliście się wrogim klubem.

 3. Byłam ze trzy razy tam. Bardzo miłe wspomnienia 😀

 4. Jan nierzetelny

  Wreszcie pomyśleli. cyt. ,,Do uczestnictwa w Pikniku zapraszamy oczywiście nie tylko rowerzystów! Do Nasutowa można przyjechać również samochodem i skorzystać z atrakcji podczas Pikniku.” – a kiedy przestanę być dyskryminowany i będę mógł być pełnoprawnym użytkownikiem w swoim samochodzie ścieżek rowerowych ? W końcu mamy ponoć równe prawa.

  • Na zwykłej drodze tak, pod tym względem, że każdy może się po niej poruszać: piesi chodnikiem, samochody jezdnią, rowerzyści poboczem jeżeli jest, albo DdR jeżeli jest, jeżeli nie ma – to jezdnią.
   Po drogach wydzielonych pod konkretnych uczestników można poruszać się tylko określonymi pojazdami. Po chodniku tylko pieszo (wyjątkowo rowerem), po DdR rowerem (wyjątkowo pieszo), po autostradzie tylko pojazdami silnikowymi (z wyjątkiem wolnobieżnych) – tutaj nie ma wyjątków.

   Jak chcesz jeździć nie po swoich drogach – polecam tory kolejowe. PoRD (wprost) tego nie zabrania.

 5. No to jadymy!

Z kraju

Sport