Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zaproponował policjantom, że ułoży im kostkę brukową, jak puszczą go wolno

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu chełmscy policjanci zatrzymali 45-latka, który najprawdopodobniej kierował samochodem będąc pod działaniem alkoholu. Podczas czynności mężczyzna znieważał policjantów, co więcej, zaproponował im nietypową korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.

Wczoraj chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który najprawdopodobniej będąc pod działaniem alkoholu kierował samochodem marki Renault. Zdarzenie miało miejsce na osiedlu Słoneczne w Chełmie.

Mundurowi usłyszeli od zgłaszającego, funkcjonariusza straży pożarnej, że spacerując zauważył jadący samochód, który miał widoczne uszkodzenia. Gdy pojazd się zatrzymał, podszedł zobaczyć czy potrzebna jest pomoc. Wtedy nabrał podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pod działaniem alkoholu.

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Rejowiec. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi i czuć było od niego alkohol. Gdy 45-latek odmówił poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu została od niego zabezpieczona krew do badań.

W trakcie wykonywania czynności mężczyzna znieważał policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Na koniec zaproponował, że położy im za darmo kostkę brukową jeżeli wypuszczą go z radiowozu. W piątek mundurowi doprowadzą 45-latka do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Obietnica udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Ułożenie kostki brukowej to jeszcze nie jest udzielenie korzyści majątkowej, ot zwykła usługa, przysługa. Jeśli nie powiedział w między czasie ile taka usługa u niego kosztuje to prawnik go wybroni z tego zarzutu.

  • Bzdura. Korzyść majątkowa to każda korzyść i to nie muszą być pieniądze. Może to być zegarek, usługa seksualna, budowlana, itp.
   A ile to jest warte, to to już sąd/biegły sądowy oceni.

 2. A ktoś zwrócił uwagę jak „po cichu” zdrożały opony ?? Ponad 100% drożej jest… jak sztuka josztowała 500zł tak teraz hurtownia krzyczy 1100 !!!

  • Kitujesz kolego zdrożały może o 10% przykład Vredestein Quatrac PRO 245/45 R19 102 Y XL teraz 815zł wcześniej 750zł

  • Co proponujesz? Ustawowe ceny opon?
   Jeżeli produkcja czy handel oponami to taki złoty interes, to rozkręcaj taki biznes.

  • To nie opony zdrożały, lecz pieniądz potaniał.
   Gdy w sezonie jest zbyt dużo np. jabłek, to ich cena mocno spada. Tak samo jest z pieniędzmi, bo to jest taki sam towar jak każdy inny.
   Strzelam, ale wyprodukowanie 1 opony kosztuje tyle co wyprodukowanie walizki pieniędzy – tj. takiego zadrukowanego papieru.

   • Cóż za spektakularnie mądra wypowiedź.! Franio na mynystra finansów, albo aktywów państwowych-zastąpisz Sasina.

 3. A był w tej bajce smok ??. Niech nie robią z siebie bohaterów !!!…

Z kraju