Zapraszamy do spędzenia lata w Kozłówce

W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce trwa sezon turystyczny. W tym roku turyści nie zapomnieli o Muzeum Zamoyskich i odwiedzają je tłumnie. Największy ruch placówka notuje w soboty i niedziele.

Jeśli planujecie wizytę w Kozłówce, przypominamy, że Muzeum jest czynne w czasie najbliższego, wydłużonego weekendu. 15, 16 i 17 sierpnia kasa muzealna będzie czynna od 10.00 do 17.00. Na naszej stronie internetowej można dokonać rezerwacji zakupu biletu on-line.

Tegoroczne lato przyniosło nam dwie niespodzianki. Pierwszą jest mały pawik. Kozłowiecki jedynak rośnie zdrowo pod okiem dumnej mamy. Drugim podarunkiem są kwitnące po raz drugi magnolie. Co prawda, kwiatów nie jest tak dużo jak na wiosnę, ale i tak cieszą oko.


Koncert w Kozłówce

13 sierpnia (środa) na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kozłówce wystąpi młodzieżowa orkiestra dęta z Bazylei w Szwajcarii. Młodzież gości w Ostrowie Lubelskim na zaproszenie tamtejszej szkoły muzycznej. Wraz z ostrowską orkiestrą dętą, chce wystąpić w Kozłówce specjalnie dla turystów. Wstęp na koncert jest wolny. Rozpocznie się on o 16.00 przed pałacem Zamoyskich. W przypadku złej pogody, koncert zostanie przeniesiony do pałacowej kaplicy.

Muzeum Zamoyskich zaprasza do udziału w konkursie Wiki Lubi Zabytki.

Jest on częścią europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments, a jego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów, które posiadają status zabytku nieruchomego oraz są wpisane do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy miłośnicy fotografii: zarówno tych profesjonalni, jak i amatorzy. Na stronie www.wikizabytki.pl można znaleźć listę nieruchomych zabytków z całej Polski. Wystarczy sfotografować wybrane obiekty, a następnie we wrześniu przesłać je na strony Wikipedii.


2014-08-11 10:45:48
(fot. Muzeum w Kozłówce)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika