690 680 960

Zapowiedziano otwarcie siłowni i klubów fitness w całym kraju. „Bez względu na rządowe zakazy”

Po branży gastronomicznej i turystycznej otwarcie swoich lokali zapowiedziała branża fitness. Ma to nastąpić wraz z początkiem lutego. Obecnie trwają przygotowania.

Polska Federacja Fitness, zrzeszająca tego typu obiekty z całego kraju ogłosiła, że w dniu 1 lutego otwarte zostaną siłownie i kluby fitness. Ma to nastąpić bez względu na rządowe zakazy. Zapowiedziano również, że do akcji mogą przyłączyć się również przedsiębiorcy spoza Federacji, co więcej będą miały one zapewnione wsparcie zarówno od strony prawnej oraz merytorycznej jak również w postaci przygotowania niezbędnych dokumentów.

Podkreślono jednak, że dołączenie do akcji jest dobrowolne. Wszystko dlatego, że każdy przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że w jego lokalu przeprowadzone zostaną ewentualne kontrole, mogą też pojawić się próby pociągania go do odpowiedzialności np. z tytułu kar administracyjnych. Dlatego też decyzja o otwarciu każdego obiektu powinna być oparta o finalną analizę zysków i strat, gdyż tak jak w każdym biznesie, zawsze ostateczna odpowiedzialność spoczywa na przedsiębiorcy.

Federacja wyjaśniła również, dlaczego data otwarcia wyznaczona została dopiero na luty, a nie np. na 18 stycznia, jak to uczyniło wielu przedsiębiorców z branży gastronomicznej czy też rozrywkowej. W tym przypadku chodzi o znacznie większą skalę przygotowań, jaką wiele klubów musi udźwignąć. Wiele lokali musi od nowa skompletować załogę, do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników. Jak zapewniono, w każdej siłowni czy też klubie fitness, które zostaną otwarte, będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny. Zdecydowano się nawet na zaostrzenie obecnie obowiązujących przepisów sanepidu, aby jedna osoba mogła przebywać na 12m2 a nie na 10 jak wskazują przepisy.

W województwie lubelskim Polska Federacja Fitness zrzesza kilka podmiotów świadczących usługi fitness.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

19 komentarzy

 1. Karac a sanepid dodatkowo nieh zamknie nazawsze

 2. Jakie zakazy, rozporządzenie było ważne do wczoraj do godz 24, nowego rząd nie wydał także dzisiaj nic nie ma żadnych zakazów?!?!?

  • q chwale łojczyzny

   jakie zakazy…? rozporządzenie w normalnym kraju jest do odpowiedniej ustawy, której w naszym „narodowym” buldellu nie ma…
   niebać pis… się.. i każde władze szkodzące społeczeństwu..

 3. Nie rozumiem jak można wybierać, którą firmę zamknąć a którą nie?? Czy te prostaki w sejmie uważają, że wirus sam wybiera gdzie mu wygodniej? Racja, przecież w niemieckim markecie nie ma szans na zarażenie ale na polskim stoku jak najbardziej można się zarazić.

  • A ty biedny prostaku nadal uważasz, że rozporządzenia są uchwalane przez Sejm?
   Przecież w tym własnie tkwi cały problem, że to są rozporządzenia a nie ustawy.

   • Oczywiście wszystko się zgadza co piszesz
    ale …?1?! w którym miejscu „Taka prawda” napisał że jest inaczej…?

 4. co nie wymyślą ci nieudacznicy to takie efekty , olać ich

 5. „Every one percent unemployment goes up, 40,000 people die”
  To jest cytat z filmu.
  Prawdziwa liczba jaka wyszła w badaniach na ten temat w USA to 37 000 osób.

  Wiadomo, że Polska to zupełnie inny kraj i liczby będą inne, ale wpływ bezrobocia na liczbę zgonów dalej jest.
  Nie można powiedzieć, że gospodarka jest nie ważna, bo jej stan ma duży wpływ na to ile ludzi umiera.

  • No to przecież nasz żydowski premier robi dokładnie to co chce osiągnąć. Zabić jak najwięcej Polaków. Niszczy gospodarkę i zamyka służbę zdrowia. Wirus za słaby to trzeba przestać leczyć, a jak to nie zadziała odpowiednio to jeszcze eksperymenty medyczne przeprowadzić. Jak by ludzie przestali oglądać propagandę w telewizji to może by łatwiej to dostrzegli jak zostajemy zadłużani jako kraj i jak nas okradają. Trzeba było dobrze to obmyślić żeby szpitale były puste a ludzie umierali po domach bez opieki. Wystarczyło tylko opłacić dobrze lekarzy a tych co są nieposłuszni systemowi nastraszyć. Podnieść pensje policji i wojsku bo trzeba kimś się wyręczać, zapomniałem że pracownicy sanepidu też w czasie epidemii mają profity wiec zrobią wszystko żeby to ciągnąć jak najdłużej. Swoją drogą to ciekawe czy pani wlepiająca karę jest bardziej narażona na wirusa że ma zwiększone dochody czy kasjerka w sklepie. Dosypują kasy tym co mają zniewalać społeczeństwo bo inaczej by tego nie robili i szkoda że to z naszych podatków jesteśmy terroryzowani. Ciekaw ilu zaraz odezwie się patoli negując to co napisałem ?

 6. Każdy kto pisze komentarz w stylu „KARAĆ itp” wiadomo że jest na pensji u kogoś i niczego się w życiu nie dorobił i nie dorobi! Zazdrości każdemu kto ma więcej! i najchętniej chciałby żeby mu się coś stało 🙁 Taka to smutna prawda 🙁

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy