690 680 960

Zaplanuj muzyczny weekend

Warto już dziś zaplanować najbliższy weekend. Do wyboru jest pięć propozycji muzycznych i to każda w innej stylistyce.

Na początek zapraszamy na Most Kultury, gdzie wystąpi Calle Sol – najlepsza w Polsce (i jedna z najlepszych w Europie) kubańsko-polska orkiestra salsowa.

Jeżeli macie ochotę na bardziej klubowy klimat, zainteresuje Was z pewnością propozycja Centralnego Placu Zabaw. Silence Groove, Goofyman, Mikro, Corban i Pieter zapewnią w Wirydarzu wieczór w klimacie drum’n’bass, jungle oraz reggae/dancehall.

W sobotę na Moście Kultury usłyszymy sporo lokalnego hip-hopu. Mass Fantas, czyli AyshaPower, Misssensej i AnjaDuszek to trzy nawijająco-śpiewające dziewczyny z Lublina. Na scenie pojawią się także SNR czyli Snajper Crew oraz Dolar – lubelski raper, dziennikarz i konferansjer, jedyny 5-krotny finalista WBW, zwycięzca i finalista około setki bitew na terenie całego kraju.

W niedzielę będzie wydarzenie specjalnie dla najmłodszych. Koncerty pod hasłem „Dla ucha malucha” to nowatorska forma edukacji muzycznej. Tym razem wystąpi Jerz Igor – projekt muzyczny czołowych przedstawicieli warszawskiej sceny muzyki alternatywnej: Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa. Jerz Igor to rewolucyjne podejście do muzyki dla dzieci; kreatywne i interaktywne koncerty grane na żywych instrumentach, poszerzające horyzonty muzyczne młodych słuchaczy.

Także w niedzielę o godzinie 14 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim odbędą się bezpłatne warsztaty muzyczne. Zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych muzyków przewidziane są różnorodne ćwiczenia wprowadzające do nauki gry oraz poszerzające wiedzę z zakresu techniki, harmonii, skal muzycznych oraz interpretacji utworów. Instruktorzy nauki gry na gitarze elektrycznej, bazowej, perkusji, instrumentach klawiszowych i nauki śpiewu będą do dyspozycji wszystkich chętnych i zainteresowanych warsztatami.

Najmłodszych organizatorzy zapraszają na malowanie twarzy oraz zabawy muzyczne.

O godz. 16.30 rozpocznie się koncert pod hasłem „Kuźnia Rockowych Talentów” – wystąpią uczniowie i nauczyciele Szkoły Rocka, a w repertuarze największe klasyki rocka takich gwiazd jak AC/DC, Ozzy Ozbourne, Iron Maiden, Van Halen, Green Day, Metallica czy Slash. Całość imprezy zamknie koncert blues-rockowej formacji Mister & Mister.

2015-08-17 13:28:36
(fot. CKL)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)