690 680 960

Zapakował alkohol i słodycze do plecaka. Nie zdążył wynieść towaru ze sklepu

W czwartek po południu policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. Było to możliwe dzięki reakcji pracownicy, która zauważyła jak złodziej pakuje towar z półek do plecaka.

W miniony czwartek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownicy jednego ze sklepów w Poniatowej, że znajduje się tam mężczyzna podejrzewany o wielokrotne kradzieże. Kobieta zauważyła jak mężczyzna pakuje do plecaka alkohol i skojarzyła jego podobieństwo do zarejestrowanego przez sklepową kamerę wizerunku złodzieja, który okradł ten sam sklep tydzień wcześniej.

Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu i zastali mężczyznę z wypchanym plecakiem, który usiłował wyjść ze sklepu, omijając linię kas. Policjanci nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia ze sprawcą, którego poszukiwali za kilkakrotne kradzieże dokonywane w samoobsługowym sklepie w Opolu Lubelskim. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Puław. W trakcie przeszukania policjanci ustalili, że mężczyzna próbował wynieść ze sklepu w plecaku drogi alkohol i słodycze o łącznej wartości 610 zł.

Puławianin został zatrzymany. Podobną metodą mężczyzna okradł sklep w Opolu Lubelskim. Co więcej, w przeszłości kilkakrotnie okradał opolski sklep powodując łączne straty w wysokości 2 tys. zł. Podczas sprawdzenia baz danych okazało się, że 41-latek w przeszłości był już wielokrotnie karany za kradzieże. Za kradzież mieszkańcowi Puław grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

8 komentarzy

 1. jakosc monitoringu porazka

 2. Nie czaję takich złodziei. Za dwa tysiące złotych jest gotów iść do pierdla na jakieś 2-3 lata. Nie lepiej popracować z miesiąc by zarobić taką kasę? Takie drobne kradzieże się nie opłacają.

 3. pokaz ryja w internecie,wypalic prętem metalowym jestem złodziejem glosowalem na andrzeja

 4. Kurczę, co za koleś. Mógłby pojechać kraść do sąsiedniej gminy, gdzie go jeszcze nie znają. A tu w Poniatowej wiadomo, że złodzieja będą mieć na oku i będą patrzeć mu na ręce.

 5. Słodycze będą mu przysyłać w paczce do pierdla, wiec gosc będzie zadowolony. NIe będzie juz musiał lazić po sklepach i krasc, a wszystkie towary beda same do niego przychodzic. I to za darmo. Gosc dobrze to sobie wykombinowal.

 6. No niestety peło już nie rządzi trzeba pracować.

 7. Policjanta mają sukces- w końcu to nie pieszy – a przeszli z 300 m od komendy…
  On (złodziej) ma ich gdzieś – bo zaraz wypuszczą, a sąd nic mu nie zrobi…
  Zmieni miejsce i odnowa to samo…
  Każdy będzie miał sukces 😂

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…