Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zapakował alkohol i słodycze do plecaka. Nie zdążył wynieść towaru ze sklepu

W czwartek po południu policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej. Było to możliwe dzięki reakcji pracownicy, która zauważyła jak złodziej pakuje towar z półek do plecaka.

W miniony czwartek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownicy jednego ze sklepów w Poniatowej, że znajduje się tam mężczyzna podejrzewany o wielokrotne kradzieże. Kobieta zauważyła jak mężczyzna pakuje do plecaka alkohol i skojarzyła jego podobieństwo do zarejestrowanego przez sklepową kamerę wizerunku złodzieja, który okradł ten sam sklep tydzień wcześniej.

Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu i zastali mężczyznę z wypchanym plecakiem, który usiłował wyjść ze sklepu, omijając linię kas. Policjanci nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia ze sprawcą, którego poszukiwali za kilkakrotne kradzieże dokonywane w samoobsługowym sklepie w Opolu Lubelskim. Sprawcą okazał się 41-letni mieszkaniec Puław. W trakcie przeszukania policjanci ustalili, że mężczyzna próbował wynieść ze sklepu w plecaku drogi alkohol i słodycze o łącznej wartości 610 zł.

Puławianin został zatrzymany. Podobną metodą mężczyzna okradł sklep w Opolu Lubelskim. Co więcej, w przeszłości kilkakrotnie okradał opolski sklep powodując łączne straty w wysokości 2 tys. zł. Podczas sprawdzenia baz danych okazało się, że 41-latek w przeszłości był już wielokrotnie karany za kradzieże. Za kradzież mieszkańcowi Puław grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

8 komentarzy

 1. jakosc monitoringu porazka

 2. Nie czaję takich złodziei. Za dwa tysiące złotych jest gotów iść do pierdla na jakieś 2-3 lata. Nie lepiej popracować z miesiąc by zarobić taką kasę? Takie drobne kradzieże się nie opłacają.

 3. pokaz ryja w internecie,wypalic prętem metalowym jestem złodziejem glosowalem na andrzeja

 4. Kurczę, co za koleś. Mógłby pojechać kraść do sąsiedniej gminy, gdzie go jeszcze nie znają. A tu w Poniatowej wiadomo, że złodzieja będą mieć na oku i będą patrzeć mu na ręce.

 5. Słodycze będą mu przysyłać w paczce do pierdla, wiec gosc będzie zadowolony. NIe będzie juz musiał lazić po sklepach i krasc, a wszystkie towary beda same do niego przychodzic. I to za darmo. Gosc dobrze to sobie wykombinowal.

 6. No niestety peło już nie rządzi trzeba pracować.

 7. Policjanta mają sukces- w końcu to nie pieszy – a przeszli z 300 m od komendy…
  On (złodziej) ma ich gdzieś – bo zaraz wypuszczą, a sąd nic mu nie zrobi…
  Zmieni miejsce i odnowa to samo…
  Każdy będzie miał sukces ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo