690 680 960

Żandarmi kierowali ruchem na skrzyżowaniu. Byli bacznie obserwowani (zdjęcia)

Dzisiaj po południu na jednym z lubelskich skrzyżowań funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej rywalizowali o miano najlepszego w ręcznym sterowaniu ruchem. Kierowcy mieli zaś okazję przypomnieć sobie, co oznaczają poszczególne komendy wydawane przez funkcjonariuszy.

We wtorek funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej na skrzyżowaniu drogi Męczenników Majdanka i ulicy Krańcowej prezentowali swoje umiejętności w ręcznym kierowaniu ruchem. Sygnalizacja świetlna została wyłączona a żandarmi mieli za zadanie regulować ruch w ten sposób, aby odbywał się on płynnie a kierowcy jak tez piesi, bezpiecznie mogli pokonać skrzyżowanie.

Ich ruchy, jak też wydawane kierowcom znaki i komendy, były bacznie obserwowane i oceniane. Każdy z funkcjonariuszy otrzymywał punkty, których suma pozwoli na wyłonienie najlepszego. Był to jednocześnie sprawdzian dla kierowców, którzy dość rzadko mają styczność z takimi sytuacjami. Wielu nie potrafiło sobie poradzić, nie rozumiejąc wydawanych przez mundurowych komend. Było to też utrudnienie dla funkcjonariuszy.

Na skrzyżowaniu gościnnie zaprezentowali się także funkcjonariusze ruchu drogowego.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. Szkoda, że nie kierowali ruchem na rondzie pod zamkiem. Jadąc na 7 do pracy jechałem blisko 45 min gdzie zwykle tą samą trasę pokonuje w jakieś 25 do 30 minut.

  2. To nie funkcjonariusze tylko żołnierze Żandarmerii Wojskowej. Faktycznie powinni swoje szkolenia robić rano ,bo w tedy na pewno będzie lepiej.

  3. Zapraszam na skrzyżowanie Smoluchowskiego i Inżynierskiej w godzinach szczytu. Będzie przyjemne z pożytecznym.

Kursy walut

  • USD 4.348zł 0.51%
  • GBP 5.3595zł -0.03%
  • EUR 4.7089zł -0.15%
  • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas