690 680 960

Zamość: Zasypali zoo żołędziami, zebrano prawie tonę

Olbrzymi sukces zbiórki żołędzi w zamojskim zoo. Trafiło ich tam blisko 30 razy więcej niż rok temu.

Tradycyjnie jak co roku w okresie jesiennym Ogród Zoologiczny w Zamościu przeprowadził zbiórkę żołędzi przeznaczonych na pokarm dla przebywających tam zwierząt. Do akcji bardzo chętnie włączyli się dorośli mieszkańcy miasta, jak też uczniowie szkół i przedszkolaki. W trakcie trwającej dwa tygodnie zbiórki, każdego dnia do zoo trafiały kolejne siatki wypełnione owocami dębu.

– Akcja jesiennego zbierania żołędzi zakończyła się niesamowitym wynikiem. Zoo jest po prostu nimi zasypane, trafiło do nas aż 967 kg żołędzi. Dla porównania: w zeszłym roku zebrano 35 kg a dwa lata temu 280 kg – wyjaśnia Łukasz Sułowski, zastępca dyrektora Ogrodu Zoologicznego. Teraz żołędzie są suszone w stajenkach i na wszelkich korytarzach. – Dziękujemy uczestnikom, którymi okazały się głównie rodziny z dziećmi. Do akcji włączyły się także szkoły, przedszkola i gimnazja. Jeszcze raz dziękujemy – dodaje Sułowski.

Akcja zbierania żołędzi przez zoo jest jednym z tradycyjnych już punktów przygotowań do zimy. Dzięki akcji pracownicy ogrodu gromadzą żołędzie, które są dla zwierząt nie tylko przysmakiem, lecz również poprawiają np. trawienie, co zdecydowanie wpływa na ich zdrowie. Są one ulubioną przekąskąm.in. wielbłądów, antylop, dzików czy też niedźwiedzi. Trafiają także do porcji pożywienia podawanych zwierzętom kopytnym oraz małpom.

Zamość: Zasypali zoo żołędziami, zebrano prawie tonę

2015-10-28 10:11:38
(fot. Zoo Zamość)

3 komentarze

  1. Żeby tylko wiewiórki nie pozdychały przez to z głodu.

  2. taaa od razu wyemigrują do..innego ZOO, weź tu nie wprowadzaj paniki zxc i coś tam coś tam 😀

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas