690 680 960

Zamość policzył turystów odwiedzających miasto. Jedna z atrakcji szczególnie się wyróżnia

W Zamościu odbyło się podsumowanie tegorocznego sezonu turystycznego. Uroczystą galę połączono z jubileuszem 25-lecia informacji turystycznej.

Miasto Zamość, Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze” podsumowały tegoroczny sezon turystyczny. Oficjalne ogłoszenie statystyk, a także wręczenie nagrody LOT – „Roztoczana” odbyło się podczas uroczystej gali, połączonej z jubileuszem 25-lecia informacji turystycznej w Zamościu.

Od 1 maja do 30 września miasto odwiedziło 271 tys. 474 turystów. Dane te uzyskano na podstawie liczby sprzedanych biletów do poszczególnych atrakcji w mieście. Najpopularniejszy był ogród zoologiczny, który odwiedziło ok.198 tysięcy osób. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał obejrzało blisko 43 tysiące osób, Muzeum Zamojskie zanotowało ponad 22 tysięcy odwiedzających, trasa podziemna Bastionu VII i taras widokowy na Nadszańcu przyciągnęły prawie 16 tysięcy turystów zaś trasa podziemna oficyny ratusza ponad 5,5 tysiąca zwiedzających.

Ponad 213 tysięcy osób skorzystało zaś z informacji turystycznej. Według statystyk przygotowanych przez Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, ruch turystyczny w mieście w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrósł o ponad 11 proc.

(fot. lublin112)
2017-10-27 10:31:18

4 komentarze

  1. I <3 ZAMOŚĆ!!!

  2. grubo przeszacowane dane, bo przecież te trzy Muzea można obejrzeć w jednym dniu, poza tym tubylcy też chodzą do zoo, więc dmuchanie balona i tyle w temacie

  3. ja odwiedzałem Zamość a nie byłem w ZOO, nie każdy kto zwiedza Zamość idzie do ZOO, turystów było więcej

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach