Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zamknięty zostanie odcinek drogi wojewódzkiej. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia

W związku z prowadzonymi pracami związanymi z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 836 na odcinku Bychawa – Kębłów, od 13 czerwca całkowicie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Lubelskiej w Piaskach, od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Ignacego Krasickiego.

Prace budowalne związane są z realizacją przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa DW Nr 836 Bychawa – Kębłów w zakresie przebudowy mostu na rzece Sierotka w miejscowości Piaski wraz z dojazdami”. Utrudnienia z przejazdem potrwają do zakończenia prac, które przewidziane są pod koniec sierpnia 2022 roku.

Obecnie prowadzona jest tam budowa nowego mostu na rzece Sierotka. Teraz wykonawca przystąpi do rozbudowy drogi na dojazdach do mostu. Zakres inwestycji obejmuje także budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę i zabezpieczenie sieci energetycznej i zabezpieczenie istniejących sieci telekomunikacyjnych.

Po przebudowie most na drodze wojewódzkiej nr 836 w Piaskach będzie miał 31,50 m długości całkowitej, 13,40 m szerokości całkowitej a jego rozpiętość będzie wynosiła 2×10,4 m. Szerokość jezdni będzie wynosiła 8,00 m a szerokość chodnika 2,9 m. Wartość całego zadania to ponad 11 mln złotych.

Zamknięty zostanie odcinek drogi wojewódzkiej. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia

(fot. ZDW)

10 komentarzy

 1. Most nad rzeką o szerokości metra mają budować 13 miesięcy. Tragedia.

  • Z jakiego powodu twoja oferta przegrała w przetargu?

  • „Wacław” jaki ty „mądry” jesteś 🙂
   Nawet szerokość rzeki zmierzyłeś.
   Powiedz jeszcze dlaczego ten most będzie miał 31,5m długości skoro rzeka zmierzona przez ciebie ma tylko jeden metr?
   Liczyłeś pewnie w taki sam sposób jak i czas przebudowy mostu.
   Zaczynają przebudowę mostu w przyszłym tygodniu, mają skończyć pod koniec sierpnia tego roku a tobie wyszło 13 miesięcy 🙂

  • Tak . Taki mostek w ponad rok…. Brygada chyba 2 osob

 2. KPRD będzie robic tą inwestycję do usran…j śmierci …parodia budowy , żeby od września ubiegłego roku zrobić tak mało na takim kawałeczku , paranoja .

  • Przebudowa tego mostu trwa już od zeszłego roku , w artykule jest mowa o rozpoczęciu prac na innym odcinku , proponuje czytać uważnie

 3. Ale objazd od strony Bychawy przez szumnie nazwaną przez burmistrza „małą obwodnicę Piask” zostaje, czy nie? Bo wg zdjęcia nie będzie wyjazdu z ul. Krasickiego…

 4. Wczytaj się dokładnie misiu kolorowy. Most jest w remoncie od września 2021: lublin112. pl/przez-rok-do-piask-tylko-jedna-droga-rozpoczelo-sie-wyburzanie-mostu/

  • można szybciej :)

   Wacław wczytałem się w to co napisali dzisiaj.
   Wczytałem się też w to, co napisali w linku przez ciebie wskazanym.
   Piszą o moście (o długości 31,5m), piszą o drogach dojazdowych, piszą o chodnikach i drodze rowerowej, piszą o oświetleniu.
   A dla ciebie to nadal „mosteczek” nad rzeką o szerokości jednego metra.
   Ty pewnie z tych „fachowców”, którzy pęknięty wąż dopływowy do pralki owiną pakową taśmą klejącą.
   I tanio i szybko 🙂

   • Może nie jestem jakimś wielkim fachowcem ale kilkanaście lat pracowałem w Niemczech i budowaliśmy mosty i tunele o długościach 100-500 metrów a może i więcej. Zajmowało to zazwyczaj do pół roku. Nigdy więcej.
    Mieszkam w okolicach Piask i czasami zaglądam na „budowę” tego mostu. Maksymalnie widać tam 4 osoby pracujące w tempie naszych posłów.
    Nie ma co się oszukiwać. Wykonawcę wybrali bo był najtańszy i nie liczył się czas realizacji.
    Taki śmieszny mostek o długości 35 metrów powinien być gotowy w góra dwa miesiące. Tymczasem męczymy się już 9 miesięcy a postępów nie widać.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo