690 680 960

Zamiast na Pasterkę poszli na włam. Policjanci zatrzymali sześciu nastolatków

Łukowscy policjanci zatrzymali sześciu nastolatków, którzy odpowiedzą za włamanie do jednego ze sklepów na terenie Łukowa. Do kradzieży z włamaniem doszło podczas minionych świąt Bożego Narodzenia.

Pod koniec grudnia 2017 roku łukowscy policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów przy ulicy Warszawskiej w Łukowie. Nieznani sprawcy ukradli ze sklepu między innymi telewizor, laptop, a także elektronarzędzia.

Wczoraj policjanci odzyskali wszystkie skradzione artykuły oraz ustalili sprawców kradzieży. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy Łukowa, trzech 15-latków, dwóch 16-latków i 17-latek.

Kilku z nich zamierzało udać się o północy na Pasterkę, jednak rezygnując z udziału w tej uroczystej Mszy, razem z kolegami udali się w okolice jednego ze sklepów przy ul. Warszawskiej. Tam jeden z młodzieńców uszkodził umieszczoną na budynku kamerę monitoringu, kilku z pozostałych chłopców zaczęło uderzać drzwi sklepu. Tej nocy wejście do sklepu nie zostało sforsowane i młodzieńcy po kilkudziesięciu minutach udali się w inne okolice miasta, a następnie powrócili do domów.

Następnego dnia chłopcy ponownie udali się pod ten sam sklep. Udało im się wyłamać uszkodzone drzwi. Z wnętrza sklepu ukradli między innymi telewizor, laptop, elektronarzędzia oraz drobne artykuły techniczne. Wszystkie łupy trafiły do domu jednego z chłopców, pod Łukowem.

Wczoraj łukowscy kryminalni zatrzymali sprawców włamania i kradzieży. Teraz prowadzący postępowanie szczegółowo ustalają jaką rolę w zdarzeniu odegrał każdy z młodzieńców. Wkrótce sprawa młodych chłopców zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Łukowie.

2018-01-23 13:57:46
(fot. Policja Łuków)

15 komentarzy

 1. i po numerku 🙂

 2. Poucinać łapy póki nie jest za późno.

 3. Kolędnicy od Owsiaka. Pokolenie „Róbta co chceta”.

  • Po co mieszasz Owsiaka do zwykłego złodziejstwa? To jakiś nowy sposób na bezkarne obrażanie tego człowieka.

   • Przecież ten człowiek wysługuje się młodzieżą w tym wieku. Przed Sądem wszystkich rozliczeń też nie przedstawił. Złodziejstwo ma różne oblicza. Od białych rękawiczek po włamania.Więc o co kaman?

    • i co @hehe, żal ci d..e ściska że ktoś odniósł niesamowity sukces, bo może, a do tego robi coś dobrego? A sprawozdania finansowe są sfabrykowane, kradnie jak może.
     Tak, wiemy, wszyscy co coś zrobili to złodzieje, bo ja nie mam na passata B5 2005? Typowy nosacz.

  • Niewykluczone,że to pokolenie JPII (bezpośrednie lub pośrednie).

 4. Właścicielka majtek z golfem

  Zamiast na Pasterkę poszli na włam – w socjaliźmie dość popularne było czczenie świąt, czynem społecznym, ale teraz gdy katoland rządzi to bardzo be.

 5. Dali sie złapać jak pierwszy lepszy Hamburczyk

 6. Sześciu króli.

 7. prawdziwe katole Po mszy najlepiej obrabiać tyłki lub kraść ale co tu sie dziwić przyklad od rydzyka który okrada polskę

 8. hehe muszę powiedzieć, że ci kolędnicy od Owsiaka z puszkami, to sami kradną z puszek… W rzeczywistości WOŚP miałaby dwa razy tyle zebranych pieniędzy… Niektórzy młodzi WOŚP wykorzystują do „przycinki” i wyciągają kasę z puszek. Wstyd…

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie