Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast mandatów, tym razem były „żółte kartki”. To ostatnie ostrzeżenie dla kierowców (zdjęcia)

Wczoraj i dzisiaj wielu kierowców w Chełmie znalazło za wycieraczkami swoich pojazdów żółte kartki. W ten sposób straż miejska dała im ostrzeżenie, że następnym razem bez mandatu się nie obędzie.

W czwartek i piątek na ulicach Chełma przeprowadzona została akcja pod nazwą „Żółta kartka za nieprawidłowe parkowanie”. Chodzi o działania prewencyjne, których celem jest przypomnienie kierowcom, że pojazdy można zostawiać tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Całość przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Za wycieraczki pojazdów, które stały zaparkowane w miejscach, gdzie jest to zabronione, wkładano żółte kartki z informacją, że za pozostawianie w ten sposób auta grozi mandat. Widnieje również na niej przypomnienie, iż nie wolno parkować na przejściach dla pieszych, przystankach autobusowych, chodnikach, ścieżkach rowerowych czy też na terenach zielonych orz powierzchniach wyłączonych z ruchu.

Była to druga tego typu akcja na terenie miasta. W lipcu żółte kartki otrzymało stu kierowców. Tym razem numery rejestracyjne każdego z pojazdów zostały wprowadzone do systemu straży miejskiej. Wszystko po to, aby następnym razem strażnicy wiedzieli, że dany kierowca miał już dane ostrzeżenie. Jeżeli zaś nie przyniosło ono skutku, to osoba taka nie będzie już mogła liczyć na pobłażliwość.

(fot. WORD)

8 komentarzy

 1. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w ramach akcji szkolili pracowników Straży Miejskiej z przepisów?

 2. Śmiechu warte.
  Część się nadaje do odholowania, a strasz wiejska pajacuje, zamiast się za to wziąć.

  • Pracowałem kiedyś w Chełmie. Chłopaki robią dobrą robotę tymi żółtymi kartkami. Tam trzeba ludzi po prostu wychować, spokojnie, powoli, cierpliwie. To jest wschód. To jest inna mentalność, inny świat. Bliżej na Białoruś, bliżej na Ukrainę. To jest bardzo dobra robota. Mandaty by powlepiali? Zerowa ściągalność, poza tym przecież tam się wszyscy znają.

 3. koło muzeum powinni rozsypać papiaki, żeby złamasy nie stawali po raz drugi – zasłaniają drogę jadącym pod górę

 4. Proponuje jeszcze zmniejszyc ilosc parkingow,oddac dzialki developerom. Chrabonszcz lubi to.

 5. Nie wolno parkować na: „…ścieżkach rowerowych…”. A w Lublinie na ul. Zbożowej też, nie wolno, ale postawili przy kościele znak „zakaz zatrzymywania”, który de facto ZEZWALA na tamtejsze parkowanie. franiu, czy mógłbyś się tym zająć?

  • Nie ma zakazu parkowania.
   Do 1min. jest zatrzymanie.
   Powyżej 1min. jest postój.
   Zakaz postoju (/) zabrania postoju.
   Zakaz zatrzymywania (X) zabrania zatrzymywania i postoju

Z kraju