Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zagroził rodzicom i rodzeństwu spaleniem dobytku. Trzy miesiące spędzi w areszcie

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 44- letniego mieszkańca gminy Karczmiska. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu groził rodzicom spaleniem ich całego dobytku. Co więcej dwa razy zlekceważył wydany przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów i w stanie nietrzeźwości kierował ciągnikiem rolniczym oraz samochodem osobowym.

Opolscy policjanci ustalili, że 44-latek od pewnego czasu uprzykrzał życie rodzinie. W miniony piątek matka mężczyzny zdecydowała się o wszystkim powiadomić policję, kiedy 44-latek zaczął grozić, że spali ich cały dobytek. Nieprzewidywalne zachowanie syna wzbudziło w 63-letniej kobiecie obawę, że syn wypowiadane groźby zrealizuje.

Mundurowi interweniujący na miejscu zatrzymali nietrzeźwego i agresywnego mieszkańca gminy Karczmiska. Jak się okazało zgłoszona interwencja dotyczyła tego samego mężczyzny, który już dwukrotnie zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– 44-latek będąc w stanie nietrzeźwości w piątek 16 czerwca 2023 roku w Wolicy kierował ciągnikiem rolniczym Ursus oraz w niedzielę 18 czerwca 2023 roku w Poniatowej kierował samochodem osobowym marki Ford w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim. Przeprowadzone przez mundurowych badania stanu trzeźwości 44-latka za każdym razem wykazywały ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny – relacjonuje komisarz Sabina Piłat-Kozieł z opolskiej Policji.

44-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

8 komentarzy

  1. Patologia na polskiej wsi kwitnie.

  2. Piszecie o takich gównianych sprawach, zalewacie internet samymi i formacjami z pisarskich donosów. Tak jak byście nie umieli i nie mieli źródeł do ważnych i istotnych informacji. Kogo obchodzi ten Goscio i jego problem z głową ?
    Piszcie o tym jak sędziowie ćpają piją, jak policja dla kolegów nie zabiera prawka, jak urzędnicy kopulują w biurowcach. Jakie przekręty robi jawnie miasto ? Jak urzędy skarbowe siłą narzucają kary.

  3. odpady należy utylizować a nie składować na nasz koszt

  4. … produkt regionalny skutecznie rozum odbiera

  5. To dziad patus chory

Dodaj komentarz

Z kraju