Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zadbajmy o bezpieczeństwo w święta

W trakcie świąt policjanci z lubelskiego garnizonu czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Podczas wzmożonych kontroli drogowych mundurowi zwracaj uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdu czy sposób przewożenia pasażerów. Reagują również na wszelkie wykroczenia, będące głównymi przyczynami wypadków.

Zabezpiecz mieszkanie

Oprócz przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym warto też zadbać o właściwe zabezpieczenie naszych domów i mieszkań podczas świątecznych wyjazdów. Zostawiając domy puste, pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem, wodą, dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków ewentualnym złodziejom. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

Zachowaj czujność w takcie podróży komunikacją publiczną

Podróżując środkami komunikacji publicznej pilnujmy naszych bagaży oraz najcenniejszych rzeczy, jakie przewozimy. W miejscach takich jak dworce czy przystanki zwracajmy szczególną uwagę na bagaże pozostawione bez opieki. Za każdym razem, gdy taki zauważymy, reagujmy i informujmy o tym służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W przypadku, gdy będziemy w posiadaniu większej ilości gotówki, nie trzymajmy jej w jednym miejscu i zawsze starajmy się ją chować w wewnętrznych kieszeniach naszej odzieży. Uważajmy na nasze torby, portfele, kluczyki do aut i telefony komórkowe.

Reaguj!

Niestety święta nie dla każdego oznaczają ciepły dom i suto zastawiony stół. Mroźne noce są bardzo niebezpieczne dla osób bezdomnych i nietrzeźwych, które zasnęły na ławce przy bloku lub na chodniku. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy na takie przypadki. Wystarczy zadzwonić pod numer 112 i przekazać informację. Policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał.

(fot. Policja Lublin)

4 komentarze

 1. Dziadek ze "slamsowa"

  Zadbajmy o bezpieczeństwo w święta, a i na co dzień nie zawadzi…

 2. 400km zrobione żadnego patrolu policji.

  • Żadne zaskoczenie. Nie chodzi o bezpieczeństwo,tylko o jak największe wpływy do budżetu. Oni wiedzą gdzie się ustawić,żeby natrzepać jak najwięcej kasy.

  • Andrzeju, od blisko 7 lat nie miałem bezpośrednieg spotkania III stopnia z policją, a widuję ich codziennie bo jeżdżę dużo.
   Nie trzeba dużo, wystarczy w miarę, jako tako, przestrzegać przepisów. Naprawdę nie są upierdliwi.