Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Za tydzień Kapucynalia i Bieg charytatywny „Pokój i Dobro”. Cel akcji jest niezwykle szczytny

Trwają zapisy na Bieg charytatywny „Pokój i Dobro”, który odbędzie się podczas Kapucynaliów w Lubartowie. Opłatą startową jest cegiełka, która będzie przeznaczona na leczenie 15-miesięcznej dziewczynki. Będzie też festyn.

W sobotę, 15 czerwca, w Lubartowie odbędzie się Festyn Rodzinny Kapucynalia. Jednym z głównych elementów wydarzenia ma być 16. już edycja Biegu charytatywnego „Pokój i Dobro”. Na uczestników czeka do pokonania dystans 10 km a cel to wsparcie 15 miesięcznej Hani, która cierpi na padaczkę, opóźniony rozwój psychoruchowy i nadwrażliwość sensoryczną.

Zawody odbędą się przy Klaszotrze Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Lubelskiej. Bieg wyruszy o godzinie 16:00. Opłatą startową jest cegiełka, która będzie przeznaczona na leczenie dziewczynki. Zapisy prowadzone są TUTAJ.

Z kolei Kapucynalia rozpoczną się o godz. 14:00. W programie m.in. wręczenie nagrody Pax et Donum, dmuchane zamki, paintball, malowanie twarzy, konkursy, kiermasz ciast, turniej szachowy, pokazy psiej tresury oraz pierwszej pomocy, bazarek, fotobudka oraz oczywiście pyszne jedzenie.

Organizatorem wydarzenia jest Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny Alwernia. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym.

Za tydzień Kapucynalia i Bieg charytatywny „Pokój i Dobro”. Cel akcji jest niezwykle szczytny

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport