690 680 960

Za miesiąc w Lublinie rozpocznie się Chatka Blues Festival 2017

Za miesiąc w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, w Lublinie odbędzie się 8 edycja jednego z najciekawszych festiwali bluesowych we wschodniej Polsce. W Sali Widowiskowej „Chatki Żaka” zaplanowano 6 koncertów.

„Chatka Blues Festival” bo o nim mowa, jest wydarzeniem wyjątkowym, które na stałe zapisało się w oficjalnym kalendarzu imprez kulturalnych organizowanych w Mieście Inspiracji. To jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce i święto bluesa w Lublinie. Wydarzenie odbywa się od 2010 roku w ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie. Festiwal ma już swoją renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mediów, fanów bluesa, nie tylko z Lublina i okolic, ale także dalszych zakątków Polski. Festiwal prezentuje różne odcienie bluesa, zarówno akustycznego jak i elektrycznego.

Imprezę charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i organizacyjny oraz wyjątkowa atmosfera, którą tworzą artyści wspólnie z widownią, w kultowym miejscu jakim jest sala widowiskowa „Chatki Żaka”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Absolwentów UMCS we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie w Lublinie. Producentem technicznym festiwalu jest ACK UMCS „Chatka Żaka”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Podobnie jak w latach ubiegłych do Lublina zawitają wspaniali artyści bluesowi w tym zagraniczne gwiazdy: Demian Band (Argentyna/Hiszpania) oraz MonkeyJunk (Kanada). W kultowej Sali Widowiskowej „Chatki Żaka” odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Program 8. edycji CHBF to zestawienie różnych odmian bluesa i jednocześnie połączenie tradycji z nowoczesnością w ramach tego gatunku.

W piątek 6 października o godzinie 20:00 w Sali Widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka” zagrają: Green Grass, Maciej Lipina ( utwory ze spektaklu Skazany na Bluesa) oraz Demian Band (Argentyna/Hiszpania). Z kolei w sobotę, o tej samej godzinie: Czarny Pies, Jan Gałach Band oraz MonkeyJunk (Kanada). Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl w terminie od 5 sierpnia do 20 września 2017 r. Bilety z platformy eBilet można także zakupić w sieci Empik na terenie całego kraju.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

66

(fot. materiały organizatora)
2017-09-07 12:28:35

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)