Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Z ziemi wystawał metalowy przedmiot. Po jego odkryciu trzeba było ewakuować mieszkańców (foto)

Kolejne niebezpieczne znalezisko znaleziono w naszym regionie. Zostało już zabrane przez saperów, jednak wiązało się to z koniecznością ewakuacji mieszkańców.

Na nietypowe znalezisko natrafiono w miejscowości Granice w gminie Chodel w powiecie opolskim. W trakcie prowadzenia prac na jednej z działek, w ziemi zauważono nietypowy przedmiot. Okazało się, że to niewybuch.

– Zostaliśmy zaalarmowani, że podczas prac polowych natknięto się na pocisk pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Dodatkowo miał on posiadać zapalnik. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli znalezisko przed dostępem osób postronnych – mówi nam asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

O wszystkim powiadomiono wojskowych saperów, którzy przyjechali i zabrali niewybuch. Na czas prowadzenia akcji, ze względów bezpieczeństwa postanowiono ewakuować mieszkańców ze znajdującego się nieopodal budynku.

Jak wskazują mundurowi, problem niewybuchów cały czas jest dość poważny, gdyż wciąż stanowią one spore zagrożenie. Dochodzi też do wielu wypadków. Dlatego w przypadku natrafienia na tego typu znalezisko nie należy go dotykać, lecz od razu zawiadomić odpowiednie służby.

(fot. nadesłane – Adam)

4 komentarze

  1. Dobrze, że tylko miał posiadać zapalnik.

  2. A to niebyło rok temu? 2020
    ?

  3. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

  4. Wygląda na 75 do niemieckiej haubicy . Co nie zmienia faktu że manipulowanie przy zapalniku może być śmiertelne.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo