Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z utrudnieniami do Kazimierza Dolnego. Rusza remont mostu

” alt=”null” />

Normal
0
21

Od poniedziałku rozpocznie się remont mostu w Bochotnicy. Oznacza to długie kolejki aut stojących w korkach, zwłaszcza w weekendy.

W poniedziałek 22 lipca drogowcy rozpoczną przygotowywania do długo zapowiadanego remontu mostu w Bochotnicy. Wprowadzony zostanie w tym miejscu ruch wahadłowy co spowoduje znaczne utrudnienia na drodze do Kazimierza Dolnego. Dodatkowo przez most nie będą mogły przejeżdżać pojazdy cięższe niż 3,5 tony, co oznacza że samochody ciężarowe oraz autobusy pojadą z Puław do Kazimierza objazdem.

Trasa objazdu została wyznaczona z Bochotnicy przez drogą wojewódzką  nr 824 w kierunku Opola Lubelskiego do miejscowości Skowieszynek, a następnie lokalnymi drogami przez Wylągi do Kazimierza Dolnego. Tą samą trasą pojedzie autobus linii nr 12 puławskiej komunikacji miejskiej.    

Największe utrudnienia spodziewane są w weekendy, kiedy to miasteczko przeżuwa najazd turystów. Dlatego też jadącym z Lublina bądź też od strony Nałęczowa polecamy by od razu kierowali się na wspomniany wcześniej objazd. Trasa jest tylko 4 kilometry dłuższa jednak czas dojazdu z pewnością będzie szybszy. Dla samochodów z mocnym zawieszeniem proponujemy również drogę przez Rzeczycę. W Wąwolnicy należy skręcić w lewo na Poniatową, a następnie w prawo w kierunku Rzeczycy. Co ważne trasa ta jest nawet o 3 kilometry krótsza niż główna droga przez Bochotnicę. Jednak mankamentem jest jakość nawierzchni.

 

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112