Z redakcyjnego maila: Samochody rozjeżdżają trawnik w pobliżu sądu przy ul. Wallenroda

Nasz Czytelnik Piotr przesłał nam zdjęcia pojazdów zaparkowanych wzdłuż drogi pożarowej w rejonie sądu przy ul. Wallenroda. Od pewnego czasu kierujący nie dość, że zastawiają drogę pożarową, to rozjeżdżają trawnik – alarmuje Czytelnik.

Od pewnego czasu na drodze pożarowej biegnącej wzdłuż sądu nagminnie parkują samochody, których koła całkowicie zniszczyły kawałek trawnika. Pojazdy zajmują także ważny dojazd dla służb ratunkowych.

W przeszłości na trawniku stały betonowe „klocki”, które uniemożliwiały takie parkowanie. Jak widać na zdjęciach przesłanych przez naszego Czytelnika, ktoś postanowił je usunąć, pozwalając na rozjeżdżanie trawnika i blokowanie drogi pożarowej.

To nie jedyne miejsce na terenie LSM, gdzie parkujący pozostawiają pojazdy niezgodnie z przepisami. Kilka dni temu na ul. Wajdeloty strażnicy miejscy odholowali pojazdy blokujące przejazd w rejonie szkoły. Właściciele aut zaparkowali je w taki sposób, że uniemożliwili przejazd m.in.. pojazdom dostawczym. Straż pożarna nie miałaby szans na przejazd tak zastawioną ulicą.

O sprawie powiadomiliśmy Straż Miejską.

Przechwytywanie1

2017-10-09 14:00:37
(fot. nadesłane Piotr)

Zobacz również

50 komentarzy

 1. to niech czytelnik ruszy głowa i pomyśli ze ludzie tam parkują nie dla tego ze im sie nie chce tylko dla tego ze nie ma wolnych miejsc, proszę w skazać który z Lubelskich sądów ma parking dla interesantów?, i tak jest nie z jednym urzędem w naszym mieście parking dla pracowników tak, ale dla interesatow !

  • daleko mają żeby zostawić samochód pod leclerkiem? tam jest duży bezpłatny parking

   • Media płatny jakiś czas temu wprowadził bo klienci nie mogli parkować. Jeszcze kilka biurowców i apartamentowców a i leclerk wprowadzi.

    • No i nie będzie innej drogi jak zostawić auto pod domem i jechać MPK, taxi, rower miejski,,,tyle możliwości a każdy chce autem pod drzwi, to będzie niemożliwe. Jak woli ktoś mandacik to jego wybór i na pewno znajdzie się jakiś pieszy który mu w jego uzyskaniu pomoże

   • Otóż jak napisałeś parking leclerk. A to oznavza że dla interesantów leclerka a nie zus, sądu itp.

   • A Leclerc to co parking miejski dla wszystkich?

  • Dziwne, ja znam w okolicy 3 parkingi, fakt jeden często zajęty w prawie 100%, ale dwóch pozostałych codziennie widzę dużo miejsc wolnych. Problem w tym że są ciut dalej i płatne…

  • To było wybudować Sąd w strefie ekonomicznej miasta. Po drugiej stronie Zana wywalili mieszkalny apartamentowiec, pomimo protestów i pierwotnym planom zagospodarowania terenu. Jak się swołocz sprowadzi , dopiero będzie problem z zaparkowaniem. Ale Żuk nie widzi nic w tym złego, jego ten problem nie dotyczy. Wszak mieszka w Świdniku i dojeżdża komunikacją zbiorową. Myślenie obecnych urzędników miasta przeraża. Można było wykopać głębiej i pod powstałą halą gimnastyczną przy nowo powstałym XXX LO na Wajdeloty , parking podziemny zrobić. Przynajmniej pojazdy belfrów z uliczek by zniknęły. Przed nami jeszcze niewiadoma kto i co wybuduje na pozostałym jeszcze terenie zielonym, bo na pewno nie będzie to parking.

   • Żuk komunikacją zbiorową?
    Chyba jak się zbiorą we dwóch z kierowcą i służbowym autem do lbn pomykają. 🙂

  • Są 4 parkingi tyle że płatne (przed Sądem, przy kościele, od strony Filaretów i piętrowy z myjnią) a interesanci chcą stawiać auta za free, więc stawiają gdzie się da i jak się da.
   Nie ma mowy aby mieszkańcy w godzinach pracy sądu i ZUSu znaleźli wolne miejsce do zaparkowania auta pod swoim blokiem!!!!!!

  • a kto ci każe albo gdzie pisze że musisz jechać wszędzie autem idź na autobus czy co tam rower miejski, nie zwalaj problemu na swoją nieporadność życiową ;p

  • Powinni umożliwić tam parkowanie, wybrukować tych kilka miejsc a nie trzymać wydeptany trawniczek nikomu nie potrzebny. Do niedawna był niedaleko zadaszony parking za 1 zł ale jest tam teraz komis i nie można parkować…pewnie parking wybudowany był za unijne dla petentów sądu, zus …ale zmieniło się i nie ma parkingu

   • Co ty pierniczysz? Za złotówkę był, jak otworzyli, by chętnych przyciągnąć a i tak świecił pustkami, bo mało kto wiedział jak tam wjechać lub paru złotych mu szkoda było a na trawniku za darmo. Zresztą w dalszym ciągu tam jest tylko stawka się zmieniła. Pewnie tylko z okien MPK oglądasz banery na budynku stąd twoja niewiedza.

  • Odnoszę wrażenie, że władze miasta uznały, że do sądu wszyscy ludzie dowożeni są przez… policję.

  • Za darmo zaparkujesz tylko pod centrum handlowym i to na obrzeżach miasta. To jest żaden argument możesz auto jak już musisz nim jechac zostawić na płatnym parkingu i przejść 500 metrów, możesz też przyjechać taksówką. Wbrew pozorom może być taniej niż mandat i punkty karne. A czytelnikowi radzę aby od razu zgłaszał to do SM i zadał natychmiastowej interwencji

 2. no i dobrze, to jest miasto, a nie las!

  • Właśnie. To jest miasto. A nie komis samochodowy, szrot , czy parking pod podmiejskim centrum handlowym.
   Jeżeli nie potrafisz wyobrazić sobie miasta bez samochodów, to na 700 lat historii miasta samochody są tu tylko od niewiele więcej niż 50-ciu lat. A intensywnie od jakichś 20 lat.

  • Co to jest miasto wg Ciebie? Taki wielki parking? Czy bardziej 8-pasowa autostrada z korkiem na 20 kilometrów? Jakie jest Twoje wyobrażenie?

 3. to samo było na trawniku – już teraz byłym, przed parkingiem bloku n ul. Pogodnej 36a,. Auta parkuja tam po .1 na zakazie, po.2 na trawniku- służby nie reagują ani na to , ani na fakt parkowania dosłowie na przejściu dla pieszych, teraz z trawnika zostało klepisko.:(

 4. Te wszystkie uliczki wewnątrz osiedli powinny być zamknięte dla petentów urzędów i innych usług. Powstały one jako dojazd do budynków mieszkalnych, a nie jako parking.
  W pobliżu znajdują się dwa piętrowe parkingi: przy ZUSie i Metropolitanie – po co one są?

  • W jednym jest komis samochodowy….

  • Żeby świecić pustkami; przecież są płatne tak jak ten odkryty przy sądzie. Problem dotyczy całego osiedla. Przy DK LSM nagminnie stoją na drodze pożarowej. Nie przeszkadza im zakaz zatrzymywania i tabliczka ostrzegająca o odholowaniu. To samo przy przedszkolu. Wjeżdżają w alejkę parkując częściowo na trawniku. Parkowanie na przejściu przy bloku Wallenroda 6 to normalka. Były znaki ale ktoś je powycinał. O braku oznakowań poziomych nie wspomnę. Za to chcą wycinać cały żywopłot przy Grażyny by miejsca parkingowe robić. Notabene, był dopiero remont tej ulicy. O remoncie Wallenroda nie wspominam, kilka razy był odkładany, tylko wiosną dziury zalepiają. Tak na marginesie. sąd należało umieścić gdzieś na obrzeżach miasta. Większość petentów to osoby zamiejscowe. Im bez różnicy by było.a w mieście i na osiedlu mniejszy tłok.

   • Paliwo tez jest płatne, a jakoś ludzie je kupują. Prąd, woda, chleb czy kartofle też. Dlaczego miejsca postojowe mają być bezpłatne?

   • Dlatego Straż Miejska powinna mandatami przekonywać ludzi, że „taniej” jest na parkingu.

   • Obstawić wszystkie chodniki słupkami, ubędzie połowę miejsc, to się na parking zapełni. I wywozić te najbardziej bezczelnie parkujące lawetami, to się odechce drugi razem takiego parkowania.

 5. Problem dotyczy całego miasta dosłownie każdego osiedla, uliczki.

 6. Proponuję zobaczyć co się dzieje na Skrzetuskiego i Juranda. Z powodu remontu BMC są zakazy zatrzymywania z tabliczka o odholowaniu, ale i tak nikt nie przestrzega znaków (Straż Miejska miałaby używanie). Jak łącznik przy Leclerku był zamknięty przejechanie było problematyczne, bo ciężko było znaleźć miejsce, żeby przepuścić auto z naprzeciwka. Nie wiem jak wtedy przejechałaby straż lub karetka.

 7. pasowałoby rzucić tam po płycie ażurowej by można było spokojnie parkowac nie ograniczając przejazdu …

  • To może w ogóle wszystkie trawniki wyłożyć płytami ażurowymi? Chodniki wtedy też nie będą potrzebne. Wieś do miasta się sprowadza i zieleń ich w oczy kole, bo przypomina łąkę, na której krowy i gęsi paść musieli.

   • Z ust mi to wyjąłeś. Jak na podwórku nie stoi co najmniej 4 aŁdi w sumie mające około wieku, to znaczy, że rodzina ma za mało samochodów. Trzeba liczyć, że 1 ugrzęźnie na polu w błocie, 2 po pijaku szwagier rozbije, 3 pożyczy pijany sąsiad i też rozbije. A jedno musi być by do kościoła w niedziele zajechać.

    • Nie mierz ludzi swoją miarą. Wieś ci przeszkadza niedomyty buraku z miasta. A wieprzowinkę wpierdalasz. A skąd ją wziąłeś w bloku świnie chodujesz? Jak byś nie wiedział to Lublin w początkach lat 70-tych miał hodowców tucznika i to całkiem niedaleko centrum miasta. Wyrzućcie studentów i słoiki będziecie mieli spokój i więcej obywateli z Ukrainy i miejsc parkingowych, strefa ekonomiczna Lublina znacznie się rozszerzy. Brawo ty.

 8. Podobna sytuacja przy ul.Kustronia pomiędzy blokami 4,6,8.Żal patrzeć co wyrabiają przywożący do przedszkola dzieci obok bloku nr.8.W tym miejscu krawężnik jest „wdeptany” przez samochody tak,że znajduje się ponżej poziomu jezdni.Administracja osiedla tłumaczy (po wielu interwencjach lokatorów),że „nie jest zwolennikiem grodzenia”.

 9. Niestety nasze miasto potrafi tylko stawiać zakazy parkowania albo wyznaczać strefy płatnego parkowania ale żeby wyznaczyć miejsca parkingowe darmowe to już nie ma komu niestety…

 10. A na h…j ten trawnik tak naprawde??? Nie lepiej było zrobić troszke szerzej kostki i parkowanie równoległe do budynku??? Tam nikt nie mieszka tylko k…jest w pracy, nie musi mieć trawniczka za oknem !!!!!

  • Ty się do roboty przyłóż i odpracuj wypłatę a nie przez osiem godzin będziesz podziwiał swój szrot za oknem. Zostaw samochód na parkingu przy Arenie i z buta do roboty. Może świeże powietrze owieje zjełczałe komórki jeśli jeszcze nie obumarły

 11. Redakcjo to jest normalne takie parkowanie bo jest masakra z miejscami parkingowymi ale zobaczcie na juranda pomiędzy 1 a blokiem 3 administracja postawiła na środku alejki dużą donicę myśle że około 1 m długości no i też około 80 cm wysokości a co gdy straż będzie musiała tamtędy wjechać to jest chyba jedyny możliwy wjazd

  • Tobie nie o straż chodzi, tylko pod blok podjechać i zaparkować pod oknem nie możesz. Było gdzie indziej z kolegami kawalerkę wynająć.

 12. SPUSZCZAĆ POWIETRZE Z CO NAJMNIEJ 2 KOŁ ABY Z DRUGIM KOŁEM ZASUWAŁ NA STACJE DO JEGO POMPOWANIA–SKUTECZNY SPOSÓB NA TAKICH ĆWOKÓW..

 13. Ludzie kochani… pies drapał ten kawałek marnego trawnika. Mało kto z komentujących zwraca uwagę że jest to DROGA POŻAROWA. Nawet jakby w promieniu 100km nie było wolnego miejsca parkingowego nie wolno tam parkować, chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich… No ale Janusz wi lepiej… Przyjechał coś załatwić to na uszach stanie żeby jak najbliżej wejścia najdrobniejszy kawałek przestrzeni swoim maybachem zastawić. Myślmy czasem o większej ilości osób niż my sami.

 14. Pod samym sądem parkują pracownicy sądu. Jak kiedyś tam postawiłem samochód na 5 min to cieć wezwał policję.

 15. Problem dopiero się zacznie jak na „dziedzińcu” Sądu, kolejny biurowiec pobudują. Obecny tam parking w takiej formie funkcjonuje jedynie tymczasowo. Przecież miasto nie odkupi terenu by wielopoziomowy parking na np tysiąc aut postawić. „PO nas choćby potop” prawda Panie Żuk? Niech się inni martwią, chociażby, jak ten ponad miliard zadłużenia spłacić. Lublin to nie Warszawa, gdzie rocznie z tytułu PIT, do budżetu miasta prawie pięć miliardów wpływa.

 16. U mnie na ul. Kryształowej Straż Miejska w dwa tygodnie „nauczyła” mieszkańców parkować w 2 tygodnie. Codziennie przyjeżdżali i wlepiali mandaty. Efekt – kierowcy zaczęli respektować zakaz postoju.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9319zł 0.13%
  • GBP 4.9277zł 0.44%
  • EUR 4.3438zł 0.03%
  • CHF 3.9668zł 0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Godzina dla życia – wykład otwarty na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
   Święto Pieczonego Ziemniaka w Deszkowicach Pierwszych
   Przyjdź na piknik charytatywny, pomóż małej Anielce. Dziewczynka urodziła się z połową serduszka
   120 lat minęło. Strażacy z Nałęczowa będą świętować rocznicę powstania jednostki
   Poznajmy Się: Rodzinny piknik integracyjny na Kryształowym Osiedlu
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.