Z Lublina w kierunku Kraśnika prawą jezdnią. Zmieniła się organizacja ruchu

Zamiast lewą, od dzisiaj kierowcy jadący z Lublina w kierunku Kraśnika, poruszają się prawą jezdnią budowanej drogi ekspresowej S19. Wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu.

We wtorek 1 grudnia rozpoczął się kolejny etapu prac związanych z budową drogi ekspresowej S19 Lublin – Kraśnik. Dlatego też wykonawca wprowadził zmiany w organizacji ruchu pojazdów. Chodzi o kilkukilometrowy odcinek między końcem obwodnicy Lublina a Zemborzycami, gdzie pojazdy poruszają się już nową trasą.

Na długości ok. 1,4 km ruch zostanie przełożony z lewej na prawą jezdnię budowanej drogi ekspresowej S19. W okolicach skrzyżowania z drogą powiatową, prowadzącą w kierunku Zemborzyc, wyznaczony został pas do skrętu w lewo. Na wysokości przyszłych Miejsc Obsługi Podróżnych Zemborzyce oraz Radawiec, przebieg drogi wraca na lewą nitkę budowanej S19. Cały czas obowiązuje również zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Zaawansowanie prac pomiędzy Lublinem a Niedrzwicą Dużą zbliża się do 60 proc. Prowadzone są roboty bitumiczne na trasie głównej, wykonywane są prace związane m.in. z betonowaniem ustrojów nośnych obiektów inżynierskich. Z kolei pomiędzy Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem wykonane zostało ok. 40 proc zadań. Trwają głównie prace ziemne, przebudowywane są także sieci, powstają ustroje nośne obiektów mostowych. Wykonawca prowadzi też prace bitumiczne. 

(fot. Łukasz Minkiewicz)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. To o to był protest z gaszeniem światła, co by z lewej nie wjechać na prawą. Liczę na szybkie postawienie barier ochronnych w miejsce groźnych pachołków.

 2. ta droga zbliża Polskę B do Europy -brawo

 3. Gdyby nie 8 lat rządów nieudaczników z KO ta droga była by już dawno skończona.

  • …ona byłaby już nawet remontowana

  • Ja twoja partia ekspertów i „udacznikow” zawetuje budżet to może się okazać, że żadna droga tego typu nie powstanie. Z ciekawości zobacz na budynkach użyteczności publicznej, tablicach przy drogach, pojazdach komunikacji miejskiej skąd pochodziła większa część funduszy na finansowanie.

   • Moja partia czyli kto? Z góry zakładasz, że jak nie popieram KO to muszę popierać PIS. Myślisz że Niemcy dają nam kasę z dobrego serca?

    • Panie Nowakowski kak to było,, „… Bo im (czyli nam) się poprostu należy…” dlatego dają nam kasę ci wstrętni Niemcy. Jeżeli chodzi o twoja partie to kie wiem z którą sympatyzujesz czy to PiS czy Solidarna Polska, czy Porozumienie. Być może nawet konfederacja.

    • A to nie wiesz że w tym kraju jesteś albo lewakiem albo pissiorkiem ??

   • Nie ma najmniejszych szans na zabranie jakichkolwiek pieniędzy z Unii. Najwyżej latem, gdy Słowenia będzie przewodzić Unii podpiszą budżet i zapomnimy o skamleniu tvn i innych polakożerców.

    • Aniu do podpisania potrzebna jest jednomyślność wszystkich krajów członkowskich. Tu prezydencja nic nie zmieni. Przełącz kanał w TV, żeby mieć też inne spojrzenie na otaczający świat. Znając życie znów zostaniemy sami bo Węgry nas zostawią jak załatwia swoje.

  • Warto przypomnieć że to pisowski czarnek wstrzymywał budowę przez całą swoją kadencję, dopiero po wyborach łaskawie podpisał kwity…

 4. Na szczęście województwem nie rządzi PSL ze swoją bandą nieudaczników i Lubelskie wreszcie zacznie być dostępne dla innych i dla inwestycji w naszym województwie. Jak widać zmiana daje dla nas ogromne korzyści. Nie straszcie nas wetem bo doskonale wiecie, że weto nic nie zmieni. Jedynie Niemcy nie zakażą nam rozbudowy Polski.

 5. rozwój województwa

  Tutaj doskonale widać dobrą zmianę bo coś wreszcie się dzieje czyli drogi, kolej….Liberałowie widzieli tutaj tylko sypialnię i wykształcenie młodego pokolenia aby mogli pracować we Wrocławiu, Gdańsku czy Warszawie. W tych trudnych czasach pokazują ze można i nie mówią pieniędzy nie ma i nie będzie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska