Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z domu wydobywały się kłęby dymu. W środku była osoba, która nie mogła się samodzielnie poruszać (zdjęcia)

Z powodu nieumyślnego zaprószenia ognia doszło do pożaru w jednym z domów jednorodzinnych. Na szczęście ogień nie zdołał się rozprzestrzenić. Jedna osoba została poszkodowana.

Dym wydobywający się z jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Szpikołosy w gminie Hrubieszów został zauważony w środę po godzinie 12:20. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Jak się okazało, paliło się w pomieszczeniu kotłowni.

Po odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Sytuacja została szybko opanowana, dzięki czemu ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą cześć domu.

W budynku znajdowała się osoba starsza, do tego nie poruszająca się samodzielnie. Z uwagi na silne zadymienie, konieczne było jej ewakuowanie. Jedyną osobą poszkodowaną okazał się właściciel budynku, któremu płomienie m.in. nadpaliły włosy. Pomocy udzielili mu ratownicy medyczni.

Działania trwały około 1,5 godziny, brały w nich udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie, łącznie 14 strażaków. Na miejscu była też policja, zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie energetyczne. Straty oszacowano na 10 tys. zł, wstępną przyczyną pożaru było nieumyślne zaprószenie ognia.

Z domu wydobywały się kłęby dymu. W środku była osoba, która nie mogła się samodzielnie poruszać (zdjęcia)

(fot. PSP Hrubieszów)

4 komentarze

  1. Fajny wóż strażacki, to przypadkiem jest modyfikacja ”rozen bauer panter” ?

    • Taa, „wóż”… Mylą się polskie litery, widać byłeś na bukwach uczony, a w rosyjskim nie ma zet. Swoją drogą, nieźle ci płacą, jak tak tankujesz ostro codziennie.

      • Ja rosyjski umiem czytać i pisać. Śląsko godka tyż nie jest mi obca. Angielski i Niemiecki to podstawa.

  2. straszne… człowiek widzi, że zaraz umrze i nic nie może zrobić, bo nie może się ruszyć… masakra…

Z kraju