Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Wyzywał kobietę, poniżał, szarpał i uderzał”. Musi opuścić mieszkanie

Prokurator wobec 39-letniego mieszkańca gminy Rudnik zastosował dozór policyjny, zakaz kontaktowania i zbliżania się do żony. Mężczyzna musi opuścić zajmowane wspólnie z kobietą mieszkanie. Mundurowi ustalili, że 39-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.

W minioną sobotę dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów na terenie gminy Rudnik. Mundurowi niezwłocznie pojechali na miejsce.

– W trakcie czynności ustalili, że 39–latek znęca się nad swoją żoną. Jak się okazało mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę, poniżał, szarpał i uderzał. Funkcjonariusze zatrzymali 39–latka i osadzili w policyjnej celi – relacjonuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Wobec zatrzymanego mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu zastosował policyjny dozór. Teraz 39-latek będzie musiał stawiać się w jednostce policji, ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz musi opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

– Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje starszy sierżant Anna Chuszcza.

9 komentarzy

 1. … bardzo dobra decyzja , przymus opuszczenia mieszkania przez pijanego awanturnika i zakaz zbliżania . oby jak najwięcej takich postanowień sądów

  • Od 2020 roku taką decyzję może wydać policjant w trybie natychmiastowym.

  • I co z tego , koleżanka ma zakaz zbliżania się męża do niej na 50 m, do mieszkania na 100 m , na dozór się nie zgłasza a sad/prokurator nic z tym nie robi

 2. Dresiki o chyba syna założył

 3. Edek (specjalista od wszystkiego)

  „Wyzywał kobietę, poniżał, szarpał i uderzał”, to bardzo dobra recepta na zmianę męża, czy kochanka na nowszy model. Niekoniecznie lepszy.

 4. PISwoski Katolik

 5. Weź red pill

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112