Wywieźli mężczyznę do lasu i żądali wykonania przelewu na 10 tys. złotych

Puławscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Warszawy, którzy wywieźli do lasu 21-latka i przemocą chcieli zmusić do przelania 10 tys. złotych na wskazany rachunek bankowy. Wobec zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Puław przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że na 21-latka napadło trzech mężczyzn. Używając przemocy wywieźli go samochodem do lasu w Żyrzynie i tam pobili oraz żądali pieniędzy.

Jak przekazał poszkodowany policjantom, sprawcy bili go rękoma i metalowym kluczem oraz dusili i używali gazu obezwładniającego. Chcieli w ten sposób zmusić 21-latka do przelania 10 tys. złotych na wskazany przez nich rachunek bankowy. Pokrzywdzonemu udało się ostatecznie uwolnić i uciec. Po otrzymaniu zgłoszenia, sprawą zajęli się kryminalni z Puław.

Mundurowi ustalili personalia uczestników tego zdarzenia. Wszyscy to mieszkańcy Warszawy. Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków i 27-latka na terenie stolicy. Mężczyźni byli kompletni zaskoczeni. Wszyscy usłyszeli zarzuty m.in. pozbawienia wolności 21-latka oraz usiłowania dokonania na nim rozboju.

Sąd Rejonowy w Puławach, na wniosek policji i prokuratury wobec wszystkich podejrzanych zastosował areszt tymczasowy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia, natomiast za pozbawienie wolności do lat 10.

(fot. Policja)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Może i chłopcy nie skończyli podstawówki, ale to przez to, że nauczyciele się na nich uwzięli. I może faktycznie, ci chłopcy weszli w kontakt z prawem, ale swoimi aŁdi, czy BMWu jeżdżą niemal wzorowo. Przy zielonych strzałkach się prawie zatrzymują.

 2. Tak z ulicy zgarnęli przypadkową osobę czy może poszkodowany miał dług i nie spłacał? Bo nie wiem czy zwykły człowiek ma się bać czy jednak nie bo to tylko porachunki?

  • Zwykły człowiek ma się bać wszystkiego, w myśl rządzących krajem, obywatel zastraszony to obywatel pokorny.

 3. Przed zakończeniem dochodzenia trzydniowe pałowanie żeby poczuli zapach wartości pieniądza a później sąd i klata

 4. Ted. A jak któryś z zatrzymanych był czarny to tez byś pałował?

 5. Ano pewnie za coś wisiał, średnio w to wierzę że przyjechali sobie z wawki żeby obić jakiegoś „obcego” i wydębić od niego dziesięć klocków. Żeby w trakcie wyjaśniania poszkodowany nie musiał też potem za coś odpowiadać . 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach