Uprawa konopi indyjskich, marihuana i nielegalna produkcja papierosów (zdjęcia)

Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi indyjskich, kobieta zaś za wytwarzanie papierosów. Oboje staną wkrótce przed sądem, jemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, jej grzywna, ograniczenie wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku.

Policjanci z Zamościa wspólnie z funkcjonariuszami celno-skarbowymi weszli na teren jednej z posesji w gminie Zamość. Mundurowi mieli podejrzenia, że mieszkająca tam 50-latka nielegalnie wytwarza papierosy.

Jak się okazało, te podejrzenia były słuszne. W domu 50-latki policjanci zabezpieczyli 2300 gilz papierosowych oraz kilkadziesiąt sztuk gotowych już papierosów. W trakcie przeszukania funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczyli maszynki do wytwarzania nielegalnych papierów.

Z kolei w zajmowanym przez młodszego domownika pokoju odnaleźli susz roślinny oraz rosnące na parapecie okiennym sadzonki konopi innych niż włókniste. Tester wykazał, że odnaleziony susz to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 250 gram tego narkotyku.

29-letni właściciel środków odurzających został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Decyzją prokuratora do rozprawy 29-latek będzie dozorowany przez policjantów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z kolei 50-latka odpowie za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności albo kara pozbawienia wolności do 1 roku, a także przepadek zabezpieczonego towaru.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

2 komentarze

 1. 😃😃😃😃

  To była najbardziej znana marka papierosów
  Marlboro.

 2. Jakie papiery podrabiała

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS