Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wysłali PIT w kosmos. „Podatek dochodowy jest zbędny i bardzo kosztowny” (foto)

Likwidację podatku dochodowego i ujednolicenie podatku VAT proponują przedstawiciele partii KORWiN. Dzisiaj w Lublinie wysłali PIT w kosmos podczepiając formularz do balonów z helem.

W piątek w południe przed budynkiem Urzędu Skarbowego przy ul. Sądowej w Lublinie przedstawiciele partii KORWiN zorganizowali happening, w trakcie którego krytykowali obowiązek składania zeznań podatkowych. Jak wyjaśniał wiceprezes partii Bartłomiej Pejo, zlikwidowanie tego obowiązku przyniesie znaczne oszczędności. Wskazał również, że koszty ściągania podatku dochodowego pochłaniają 80 proc. pracy urzędników Urzędu Skarbowego, z kolei ich pensje to wydatek 2 mld złotych.

Nie bez znaczenia jest także czas, jaki obywatele poświęcają na wypełnienie PIT-ów. W przeliczeniu na etaty daje to ich 16 tys. Kolejnym kosztem są przesyłki pocztowe, na które urzędy wydają 20 mln złotych. Tymczasem wpływów do budżetu jest niewiele, gdyż jest to tylko 15 procent.

– Sama koncepcja podatku dochodowego jest wadliwa a podatek jest karą za pracę, ponieważ im efektywniej człowiek zarabia pieniądze, tym więcej musi oddawać, a w połączeniu z zasiłkami dla bezrobotnych jest to szczególnie demoralizujące. Obciążenia podatkowe i składkowe są bardzo duże, zarówno dla bogatszych jak i dla biedniejszych. Osoba zarabiająca 2500 złotych na rękę musi oddać państwu ponad 1700 złotych – tłumaczył Wiceprezes Okręgu Lubelskiego Partii Rafał Kulicki.

Przedstawiciele partii KORWiN tłumaczyli, że alternatywą dla podatku dochodowego powinno być ujednolicenie podatku VAT w wysokości 15%. Takie rozwiązanie ma sprawić, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy, a wpływy z VAT-u znacząco wzrosną. W ramach sprzeciwu dla obecnej formy opodatkowania działacze wypuścili przyczepiony do balonów z helem symboliczny formularz PIT, aby „zniknął” w próżni kosmosu.

 

Wysłali PIT w kosmos. „Podatek dochodowy jest zbędny i bardzo kosztowny” (foto)

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

27 komentarzy

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  Różnie ludziom pod deklami fermentuje, a tym akurat tak odwaliło 😆 :mrgreen:

  • Janko szuwarek

   Co trzeci komentujcy nie płaci podatków, utrzymując się z różnych pomocy a szczeka aż miłó. Prawda jest taka że 60% zarobków to różne podatki i haracze.

 2. dorwal sie jeden do klawiatury i cisnie komentarze obrzydzajace zdrowe myslenie.
  zacznijmy od tego czym jest podatek dochodowy. Otoz jest to kara za pracę. druga sprawa to kwota wolna od tego podatku-dziwnie sie sklada,i nie widza w tym nic zlego,ze politycy maja ja 10x wieksza niz inni. Kolejna rzecz to opodatkowanie emerytur,ktore nie sa dochodem a skladką. ogolnie rzecz biorac wiele postulatow korwinistow jest proobywatelska,za to nie powinni wtracac wiary do polityki.nie tedy droga.

 3. Balony sflaczeją i PIT walnie z impetem w głowę.

 4. ….i już zrezygnowali z kwoty wolnej od podatku 30tys. rozważają kwoty 8,10,15tys. złodziejski kraj.

  • Posłowie mają 30 000 wolne od podatku – DLACZEGO ??
   w czym są lepsi od zwykłego obywatela ??

 5. nie było by świń przy korycie, gdyby nie było baranów przy urnach

 6. A już miałem nadzieję, że wysłali PiS w kosmos

 7. Partia Korwin jest zbędna, to akurat pewne

 8. Precz z Pisem i resztą tych złodziei

 9. PIT służy tylko i wyłącznie inwigilacji obywateli.

 10. niezła ściema

  pitu, pitu, baju baj… a potem przedwyborcze obietnice zaraz po wyborach kończą w śmietniku