Wyrwali bankomat ze sklepu, nie udało im się zabrać pieniędzy

Trwają poszukiwania sprawców usiłowania włamania do bankomatu w Lublinie. Na szczęście nie udało im się dostać do pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie. Kilka minut po godzinie 3 nieznani sprawcy podjechali pod zlokalizowaną na uboczu Biedronkę, następnie wyważyli boczne drzwi. Gdy dostali się do wnętrza sklepu, wyrwali przytwierdzony do podłogi bankomat i wyciągnęli go na zewnątrz.

Nie udało im się jednak dostać do zgromadzonej w urządzeniu gotówki. Najprawdopodobniej spłoszył ich alarm, który się uruchomił. Za pomocą długiej tyczki starali się go jeszcze unieruchomić, w końcu postanowili uciec. Obecnie trwają policyjne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

To już drugie tego typu zdarzenie w tym samym miejscu. W maju 2015 roku, przed godziną 3 w nocy kilku mężczyzn podjechało samochodem terenowym pod boczną ścianę budynku, wybili jedną z szyb sklepowych, tą która znajdowała się z tyłu bankomatu. Następnie wbiegli do środka, okręcili urządzenie liną, którą podczepili do auta i ruszyli do przodu wyrywając bankomat z podłogi. Następnie ciągnąc go za sobą, skierowali się na pobliskie pola uprawne. Po przejechaniu kilkuset metrów załadowali urządzenie do pojazdu i ślad po nich zginął.

2017-12-09 11:30:14
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. (((((( Po przejechaniu kilkuset metrów załadowali urządzenie do pojazdu i ślad po nich zginął.)))) Po tych pewnie ślad też zaginie jeśli nie wpadną następnym razem.

  • i po tym pierwszym zdarzeniu nie założyli monitoringu…jakby to zrobili…to bym wiedziała kto mi zarysował dwa lata temu samochód pod biedronką…no i by nie usiłowali ukraść następnego bankomatu

 2. znowu się zaczyna, jak rok temu, idą święta – więcej gotówki w bankomatach

 3. Najprawdopodobniej spłoszył ich alarm, który się uruchomił. Za pomocą długiej tyczki starali się go jeszcze unieruchomić, w końcu postanowili uciec. – tyczką chcieli unieruchomić alarm ?? Czytacie to co piszecie ??

  • Jak znam życie i alarmy, to cały czas był nieruchomy. Pewnie chcieli go uciszyć. Mnie bardziej interesuje, skąd wzięli taką fajną tyczkę.

  • To piszą obcokrajowcy.Teraz jestem już pewien

 4. Dobrze.że chociaż żadnego policjanta przy zatrzymaniu nie ukatrupili.

  • Nie posiadali zezwolenia na broń, z nielegalnie posiadanej jakoś nie wypada zabijać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym