Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. „To codzienność kierowców komunikacji miejskiej” (wideo)

Tego typu zachowanie na drodze prowadzi do groźnych wypadków z udziałem pieszych. Omijanie czy wyprzedzanie pojazdu, którego kierowca zatrzymał się, aby przepuścić osoby na przejściu, to częsty widok na lubelskich ulicach. – To codzienność kierowców komunikacji miejskiej – informuje jeden z kierowców autobusów, obserwujący takie sytuacje.

Kilka dni temu kierowca komunikacji miejskiej zarejestrował groźną sytuację drogową na ul. Narutowicza w Lublinie. Widząc osoby wchodzące na przejście zatrzymał się, aby umożliwić im pokonanie jezdni.

Niestety kierowcy jadący lewym pasem zignorowali ten fakt. Jeden z nich przejechał przez przejście, pomimo że piesi znajdowali się już na pasach. Nagranie całej sytuacji zamieściła strona na Facebooku Autobusem po Lublinie.

Takie zachowanie na drodze prowadzi do groźnych wypadków z udziałem pieszych. Jak informują kierowcy pojazdów komunikacji miejskiej, takie obrazki na ulicach Lublina to codzienność. Ku przestrodze!

(fot. wideo Autobusem po Lublinie)

54 komentarze

 1. W pełni popieram. Kiedyś jak wojsko było wojskiem a nie przedszkolem to pierwsze czego dziadkowie uczyli kotów to, że nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Co racja to racja:)

 2. FAŁSZYWE TESTU PRZYCZYNĄ FAŁSZYWEJ PANDEMII!!!

  NAGRANIEM POWINNA ZAINTERESOWAĆ SIĘ POLICJA.
  WSZYSCY SĄ TAK DOBRYMI KIEROWCAMI JAK KOMENTATORAMI PIŁKI NOŻNEJ LUB BOKSU..
  SZKODA, ŻE TYLKO W GADANIU I POPRAWIANIU INNYCH JESTEŚCIE MISTRZAMI..
  ILU Z WAS NA MIEŚCIE WYPUŚCI AUTOBUS Z ZATOKI???
  NAWET NIE WIECIE KTO MA PIERWSZEŃSTWO…
  Ale czego wymagać od faceta, który żonę z zakupami bzostawia z tyłu, a on jak paw- wietrzy się pod pachami…

 3. To normalka Lublinie,zatrzymywanie się przed przejściem lub wyraźne zwalnianie,to po prostu niestety obciach i oznaką strachu i małej wartości kierujacego.a z drugiej strony kierujący i ich rodziny, omijający inne pojazdy – na pewno nigdy nie znajdą się w takiej niebezpiecznej sytuacji jak Ci piesi.

 4. Kierowcy komunikacji miejskiej jakby oni wszyscy byli święci.
  Parę dni temu na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z Lubartowską sam widziałem jak przede mną kierowca mpk ładnie pociął sobie na czerwonym świetle to też jak sądzę codzienność tychże kierowców komunikacji miejskiej.

Z kraju