Wyprzedzał skodą ciąg pojazdów, zderzył się ze skręcającym audi

Wczoraj na drodze krajowej nr 17 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Cztery osoby, w tym dziecko, trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek w miejscowości Jeziernia na drodze krajowej nr 17.

Z relacji świadków wnika, że kierujący skodą 33-latek wyprzedzał ciąg samochodów. Nie spodziewał się, że kierująca audi 27-letnia obywatelka Ukrainy jadąca na początku, będzie chciała skręcić w lewo. Doszło do zderzenia pojazdów.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Oboje kierujący jak i pasażerowie audi, 61-letnia kobieta i 2-letnie dziecko, zostali przewiezieni do szpitala. Starsza kobieta została w szpitalu na obserwacji.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W związku z uszkodzeniami w autach zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów. Trwa ustalanie dokładnego przebiegu zdarzenia.

2018-05-09 12:31:50
(fot. Policja)

Zobacz również

22 komentarze

 1. przedstawiciel handlowy?

  • Dowód rejestracyjny to no ma gdzieś . Lejce powinni ” szybkiemu i wściekłemu ” zatrzymać . Pojeżdżiłby komunikacją , to wścieklizna by mu ustąpiła .

  • Kto to skodziną wyprzedza ciąg samochodów?! Gdyby to skodzinę wyprzedzał ciąg samochodów,to można zrozumieć

 2. Ja bym jeszcze temu palantowi łeb otłukł.

  • Damski bokser 😛
   To, że głupia i skręcała na posesję nie upewniając się, że może, to jeszcze nie powód, żeby ją bić.

 3. A Pani spojrzała w lusterko przed skrętem w lewo i czy skręcała na skrzyżowaniu, czy w posesję?

  • To bez znaczenia. Nie można zakładać, że na skrzyżowaniu jakiś idiota nie wyprzedza. A skoro wyprzedza, to należy mu ustąpić wykonując manewr skrętu – takie jest orzecznictwo policji i biegłych w takich sytuacjach.
   Jakie pocieszenie z tego, że wyprzedzający dostanie mandat za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu?

   Też mi się ten przepis średnio podoba, ale jest.
   Skręcający w prawo kierowca przy potrąceniu rowerzysty jadącego na wprost tłumaczy się, że nie zauważył rowerzysty poruszającego się 10-20 km/h po DdR w sposób prawidłowy. Jest nawet znak [Przjazd Rowerowy] informujący o miejscu w którym przejeżdżają rowerzyści, a jednak do wypadków dochodzi.
   A więc jak tym bardziej spodziewać się pojazdu jadącego np. przez skrzyżowanie pod prąd – czyli w miejscu gdzie nie powinno być nikogo. I to poruszającego się (jak to przy wyprzedzaniu) z dużą prędkością?

   Prawo daje zbyt dużo przywilejów wyprzedzaczom.

  • Widzę, że na lubelskim portalu króluje grupa osób wg. których jaśnie pan ze Skody- nie jest winny, bo jak zacznie wyprzedzać to zyskuje pierwszeństwo w każdym przypadku, a uprawnia go do tego linia przerywana. Z której strony wyprzedza się skręcających w lewo? Ja się tak zastanawiam czyja wina, jak by to była grupka rowerzystów? Czyja wina jak by ciągnik skręcał w lewo i podczepione brony zatrzymały by się na tylnej kanapie Skody? Wina w każdym przypadku wścieklizny drogowej i manii wyprzedzania.

   • Jeżeli ktoś nie zna przepisów a wpisy na portalu, będące wytworem chorej wyobraźni są dla niego jak wyrocznia to nie potrafi jeździć po drogach publicznych. Jeżdżąc z nadmierną prędkością jest po prostu głupkiem. Dobry kierowca jeździ dobrze i nikomu na drodze nie przeszkadza ani szkód nie powoduje.

   • „Z której strony wyprzedza się skręcających w lewo?’ – na skrzyżowaniu zabronione jest wyprzedzanie z lewej strony. Ale złamanie tego zakazu nie jest jednoznaczne ze spowodowaniem wypadku, bo istnieją inne przepisy poza tym zakazem.
    A przy skręcie poza skrzyżowaniem nie ma żadnego zakazu.

   • „Ja się tak zastanawiam czyja wina, jak by to była grupka rowerzystów?” – bez różnicy.
    Jeżeli Ci rowerzyści to 11-letnie dzieci na rowerach to zupełnie co innego.

    • Śmieszy mnie to jak ktoś kończy z pługiem jako pasażerem czy pod kołami ciężarówki – bo nie będzie czekał i wyprzedzi ciąg pojazdów które się zatrzymują. Mi tam bez różnicy czyja wina, ja tak nie wyprzedzam. Szkoda tylko jak kogoś skasuje taka wścieklizna drogowa. Klasyka tego zachowania jest na YT -„2017 0401 s10 Toruń Bydgoszcz”. Jak ten filmik skomentujesz kolego?

 4. Czekam na opinie frania, niech wypowie się specjalista.

  • A tam, od razu specjalista.
   Winna skręcająca. Nawet gdyby do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu, czy na zakazie wyprzedzania, a kierowca wyprzedzający nie miał nawet dzwonka rowerowego ani kasku itp. – to nadal jej wina.
   Wyprzedzaczowi groziłby wtedy jedynie mandat za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu.
   Mogą się te przepisy nie podobać, ale należy ich przestrzegać.

   Wg mnie przepisy, w takiej sytuacji powinny bardziej stać po stronie skręcającej – a nie osób wyprzedzających – no bo z jakiej racji kierowca będący nawet 10 samochodów za pojazdem skręcającym ma mieć „niepisane” pierwszeństwo podczas wyprzedzania przed skręcającym.
   Może przynajmniej w obszarze zabudowanym powinien istnieć przepis dający pierwszeństwo skręcającemu z lewo z lewego pasa przed pojazdem wyprzedzającym pasem „pod prąd”.
   Do zbyt wielu tragicznych (bo przy uderzeniu bocznym i dużej prędkości wyprzedzacza) wypadków dochodzi w takich sytuacjach.

 5. Wszystko fajnie tylko i tak wina będzie po stronie skręcającej w lewo… Nie upewniła się, że może wykonać manewr skrętu w lewo… Takie mamy niestety prawo, nieważne, że palant jest typowym piratem drogowym i pewnie nadal będzie tak jeździł i narażał innych. Sam mam teraz sprawę w sądzie w praktycznie identycznej sytuacji jako świadek

 6. Szkoda że nie skręcała tirem;tyle w temacie za szybkich i wściekłych!!!

 7. Komu jest się łatwiej zatrzymać?
  -skręcającemu pod kątem prostym
  -wyprzedzającemu w miejscu niedozwolonym

  Widzicie pogromy! Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Choć u Was ten miecz, to bardziej szczotka klozetowa z rękojeścią wykonaną ze starych gaci.

 8. Skoro jedzie auto za autem ,znaczy że ten ruch coś blokuje i nie ma miejsca na szybszą jazdę i wyprzedzanie …o tym wie każdy normalny kierowca jadący grzecznie w tym ciągu aut ..ale zawsze musi sie znależć taki cwaniaczek który mysli że jest cwańszy i lepszy od innych ….i tacy cwaniacy powinni własnie kończyć jak ten …albo najlepiej na drzewie lub w rowie na przepuscie …bo szkoda tych niczemu nie winnych jadących z przeciwka swoim pasem

 9. Może LU 112 powinno podać aktualizacje tego zdarzenia choć podobnych przypadków jest więcej.Może parę istnień by się nauczyło czy można wyprzedzać ciąg pojazdów czy jechać normalnie.

 10. Najgorsi kierowcy to busiarze kręcący się w Koło komina i pseudo przedstawiciele tak jak zapewne ten ze skody!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika