Jeden wyprzedzał drugi skręcał w lewo. Motocyklista trafił do szpitala

Dzisiaj rano na ulicy Grabskiego motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Zdarzenie miało miejsce podczas wyprzedzania.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 8 rano na ulicy Grabskiego w Lublinie. Zderzyły się tam dwa pojazdy: motocykl i samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że oba pojazdy jechały w kierunku Drogi Męczenników Majdanka. Tuż za skrzyżowaniem z ulicą Pogodną kierujący motocyklem podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim citroena berlingo.

W tym momencie kierowca samochodu zaczął skręcać w lewo. W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Kierujący jednośladem mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Jak ustaliliśmy doznał obrażeń stopy oraz ogólnych potłuczeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

2015-05-29 12:52:12
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. jak to mawiają „pożal się Boże” kierowcy: „to mniejszy powinien uważać”…

  2. widziałeś? może był kierunkowskaz wcześniej, więc po co wyprzedzał, inna sprawa jeśli było skrzyżowanie to tym bardziej dlaczego wyprzedzał? – czyżby rosyjska ruletka (czasem się uda przeskoczyć)

  3. wewengosz lublin

    tam nie ma linii ciągłej są przerywane a skręcał w osiedlową uliczkę

  4. z osiedlową uliczką to też skrzyżowanie raczej do posesji skręcał, za szybko motocyklem, za późno lub wcale kierunkiem i wypadek gotowy….

  5. Niestety, ale bardzo często kierowcy nie używają kierunkowskazów, albo używają w momencie skrętu kierownicą. Albo skręca w prawo i robi „odbitkę” w lewo aby „zmieścić” się w zakręcie przy 10km/h 🙂

  6. Jechał nie więcej niż 50 km/h?

  7. Jezdze autem po lublinie i zadko bqrdzo zadko widze zeby ktos nie wlaczyl kierunku w aucie za to wiecej widze i mam nagrane jak wjezdzaja na czerwonym .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!