Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek z udziałem rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Cyklista wjechał na przejazd rowerowy bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd osobowy. Po uderzeniu w karoserię samochodu cyklista upadł na jezdnię doznając obrażeń. Mężczyzna trafił do szpitala. 

Do zdarzenia z udziałem cyklisty doszło w minioną sobotę tuż przed godzina 10.00 w Zamościu na ulicy Partyzantów. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzysty.

– Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że cyklista poruszał się drogą dla rowerów jadąc od strony ulicy Peowiaków w kierunku ulicy Lwowskiej. Dojeżdżając do przejazdu dla rowerów nagle skręcił w lewo wjeżdżając na przejazd, gdzie prawym pasem jezdni, w tym samym kierunku poruszała się kierująca pojazdem marki Kia. Kierująca autem natychmiast zareagowała. Chcąc ominąć rowerzystę skręciła na przeciwny pas ruchu. Niestety nie zdołała uniknąć zderzenia, cyklista uderzył w auto i upadł na jezdnię – relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

60-latek kierujący rowerem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pojazdem marki Kia kierowała 73-latka z Zamościa. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Z  ustaleń policjantów wynika, że 60-latek wjeżdżając na przejazd dla rowerów nie sygnalizował wcześniej zamiaru skrętu, nie upewnił się także, czy do przejazdu nie zbliża się żaden pojazd.

– Apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie ostrożności na drogach. Jedni i drudzy, jako kierujący pojazdami, powinni zachować czujność i przewidywać zagrożenia, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Rowerzysto, zanim wjedziesz na przejazd dla rowerów upewnij się, że kierujący samochodem zauważył cię i zdąży w odpowiednim momencie zatrzymać pojazd. Kierowco, ustąp pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów – dodaje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło.

Wypadek z udziałem rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Wypadek z udziałem rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Wypadek z udziałem rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Autor: redakcja

16 komentarzy

 1. Durne przepisy durni rządzący wymyślili z tymi rowerami. większość rowerzystów jeździ na oślep.

  • To nie dobrze, że tak jeżdżą. Ale czy tak jeżdżą, gdy kierują rowerami? Bo jeżeli tak samo (na oślep) kierują także samochodami to jeszcze gorzej.

  • Kierujący samochodami powodują 99% wszystkich zdarzeń drogowych, ale to piesi i rowerzyście nie potrafią się poruszać. Jakoś twoje argumenty mnie nie przekonują.

  • Gdyby prześledzić i przeliczyć wszystkie zdarzenia z tego portalu, to by wyszło, że kierujący samochodami jeżdżą na oślep.

  • jakie durne przepisy, rower nie ma pierszenstwa jak wjezdza na przejazd dla rowerów i kropka to ludzie nie znaja przepisow

 2. „Z ustaleń policjantów wynika, że 60-latek wjeżdżając na przejazd dla rowerów nie sygnalizował wcześniej zamiaru skrętu, nie upewnił się także, czy do przejazdu nie zbliża się żaden pojazd.” – zgadza się. Ale patrząc z drugiej strony, to kierujący samochodem też nie upewnił się, czy na przejazd rowerowy nie wjeżdża rowerzysta.
  73-lata. Może już pora dać sobie spokój z kierowaniem samochodem i przesiać się na rower. Nikomu się tym krzywdy nie zrobi.

  • Franiu może już czas zakończyć przygodę z serwisem „Lublin112” i oddać komputer, tablet, smartfon – innej osobie ?

   • Olek sam dobrze wiesz że moje komentarze są najlepsze. Prawda jest taka że jestem oazą znajomości przepisów na tym portalu.
    Niestety tyle hejtu na moją osobę wynika z tego że mądrych ludzi to ułamek naszego społeczeństwa.
    Mam nadzieję że zrozumiałeś moje przesłanie.

 3. Kochany Franiu jeśli kierujący nie skręcał w drogę poprzeczną przecinając DdR to miał pierwszeństwo a apel Pani starszej aspirant o ustępowaniu pierwszeństwa rowerzystom w takim przypadku jest nawoływaniem do łamania przepisów.

 4. sygnalizowanie do niczego nie upoważnia trzeba sprawdzić czy nie wjedzie pod auto , przejżdzając pod wiaduktem nie ma pewności czy nikt nie skoczy na jezdnię nie bądż kretynem Franiu , ajlepiej sam rowerem rozwoź towar po centrum rowerem , jestem za ale won z chodników rowerom i PDP

  • Mi bardziej przeszkadzają zaparkowane samochody na chodniku niż rozważni rowerzysci. Tych pędzących po chodniku rowerem i hulajnogą trzeba przegonić tzn pomóc policji ich upolować.

 5. Tak jest Franiu, kara śmierci dla kierowcy i rozstrzelać resztę rodziny. A dla rowerzysty order.

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Pani Bubilo proszę apelować do kierowców by jechali sobie z szeroką obserwacją terenu ,bo mandaty biednym ludziom za byle co i punkty to umiecie dawać ale uczyć na kursach L i kontrolach szerokiej obserwacji terenu ,to już nie umiecie!!!

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Dziś młody taki z 14 lat stoi przed przejściem z rowerem siedząc na rowerze w Biłgoraju i co minęło go kilka samochodów ,a ja się zatrzymałem , podziękował mi gestem,ja tego nie rozumiem czemu te nauki jazdy i policja nie uczą ludzi nawzajem empatii altruizmu, szacunku, życzliwości ,tylko jakby kogoś złapać na błędzie i mu go wytknąć.Jestem często w Zamościu mam ulicę partyzantów ,wiem że za chwilę mogę zostać przestępcą jak kogoś potrące a nie mam znajomości ,to sobie jadę 30 km i czekam kiedy jakaś ofiara spróbuje we mnie uderzyć a ja się nie dam ,bo prowadzę szeroki i baczny monitoring

 8. Ciekawe, czy to niewątpliwie przykre wydarzenie czegoś rowerzystę nauczyło?

Dodaj komentarz