690 680 960

Wypadek w Turowoli: Większość poszkodowanych opuściła szpitale

Zdecydowana większość poszkodowanych, którzy brali udział we wczorajszym wypadku pod Łęczną jest już w swoich domach. Mieli ogromne szczęście – wyjaśniają ratownicy.

Z 22 osób, które uczestniczyły w sobotnim wypadku w Turowoli pod Łęczną 19 opuściło już szpitale. W placówkach służby zdrowia pozostały tylko trzy osoby, które doznały najpoważniejszych obrażeń ciała. Jak ustaliliśmy, osoby które nie wymagały dalszej hospitalizacji doznały niegroźnych urazów, potłuczeń czy też drobnych powierzchownych ran. W szpitalu pozostał kierowca audi oraz dwie pasażerki busa. Ich stan jest poważniejszy, jednak jak zapewniają lekarze, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Jak wyjaśniali nam ratownicy biorący udział w akcji ratunkowej, uczestnicy zdarzenia mieli ogromne szczęście, że tylko na drobnych obrażeniach się to dla nich skończyło. – Gdy dotarliśmy na miejsce wypadek wyglądał okropnie. W pierwszej chwili obawialiśmy się, ze będzie wiele ofiar, jednak wiele osób o własnych siłach wydostało się z rozbitych pojazdów. Tylko kilka z nich trzeba było uwalniać za pomocą sprzętu hydraulicznego – usłyszeliśmy.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 12:55 na drodze krajowej nr 82 na wysokości miejscowości Turowola w powiecie łęczyńskim. Kierujący audi 19-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Łęcznej, na łuku jezdni stracił panowanie nad kierownicą. Jego auto na mokrej nawierzchni wpadło w poślizg i zjechało na przeciwległy pas jezdni, skąd nadjeżdżał bus z pasażerami. Doszło do zderzenia w wyniku którego oba pojazdy wypadły z drogi i zatrzymały się na pobliskim polu. Poszkodowani zostali obaj kierowcy, jeden z busa, drugi z audi a także 20 pasażerów busa. Rannych przewożono do trzech szpitali; w Łęcznej, Lublinie a także we Włodawie.

(fot. lublin112)
2015-01-25 20:21:56

19 komentarzy

  1. I jeszcze jedno, znawco DSA, popatrz na skrzynię biegów – widać dokładnie, łączenie z wałem napędowym.
    Same inżyniery 🙂

  2. Kierowca audi faktycznie miał prawo jazdy niecały rok, to już drugie auto jakie rozbił, widać niczego się nie nauczył i doprowadził do tragedii. Okoliczni mieszkańcy doskonale znają jego wcześniejsze poczynania na drodze. Niestety niektórzy uważają, że jak już mają uprawnienia to są mistrzami kierownicy.

  3. Kurde sami znawcy motoryzacji, żal

  4. Fajny wypadek

Kursy walut

  • USD 4.3365zł -0.31%
  • GBP 5.3357zł -0.83%
  • EUR 4.621zł -0.69%
  • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas