Wypadek w Turowoli: Większość poszkodowanych opuściła szpitale

Zdecydowana większość poszkodowanych, którzy brali udział we wczorajszym wypadku pod Łęczną jest już w swoich domach. Mieli ogromne szczęście – wyjaśniają ratownicy.

Z 22 osób, które uczestniczyły w sobotnim wypadku w Turowoli pod Łęczną 19 opuściło już szpitale. W placówkach służby zdrowia pozostały tylko trzy osoby, które doznały najpoważniejszych obrażeń ciała. Jak ustaliliśmy, osoby które nie wymagały dalszej hospitalizacji doznały niegroźnych urazów, potłuczeń czy też drobnych powierzchownych ran. W szpitalu pozostał kierowca audi oraz dwie pasażerki busa. Ich stan jest poważniejszy, jednak jak zapewniają lekarze, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Jak wyjaśniali nam ratownicy biorący udział w akcji ratunkowej, uczestnicy zdarzenia mieli ogromne szczęście, że tylko na drobnych obrażeniach się to dla nich skończyło. – Gdy dotarliśmy na miejsce wypadek wyglądał okropnie. W pierwszej chwili obawialiśmy się, ze będzie wiele ofiar, jednak wiele osób o własnych siłach wydostało się z rozbitych pojazdów. Tylko kilka z nich trzeba było uwalniać za pomocą sprzętu hydraulicznego – usłyszeliśmy.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 12:55 na drodze krajowej nr 82 na wysokości miejscowości Turowola w powiecie łęczyńskim. Kierujący audi 19-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Łęcznej, na łuku jezdni stracił panowanie nad kierownicą. Jego auto na mokrej nawierzchni wpadło w poślizg i zjechało na przeciwległy pas jezdni, skąd nadjeżdżał bus z pasażerami. Doszło do zderzenia w wyniku którego oba pojazdy wypadły z drogi i zatrzymały się na pobliskim polu. Poszkodowani zostali obaj kierowcy, jeden z busa, drugi z audi a także 20 pasażerów busa. Rannych przewożono do trzech szpitali; w Łęcznej, Lublinie a także we Włodawie.

(fot. lublin112)
2015-01-25 20:21:56

19 komentarzy

 1. małolat chyba testował przy ilu 2,4 quattro sie odrywa od ziemi na śliskim, swoją drogą miał dużo szcześcia ze nie uderzył od strony kierowcy bo by nic z niego nie było, zdrowia dla poszkodowanych z busa

 2. P***** by ludzi pozabijał pks-em jeździć głupku małoletni

 3. Ojciec dał synek roz****ł ta sama audi wyprzedzała mnie i kilka przede mna zal debila mam nadzieje ze odpowie za to

 4. Tych debili w szkołach jazdy w ogóle nie uczą jak jechać na łuku jezdni. Gdyby taki debil wiedział, że wjeżdżając w łuk noga z gazu a dopiero od środka łuku można dodać gazu to by nigdy nie miał wypadku. NIGDY. A może celowo tego nie uczą…..

  • głupoty piszesz. a Jak masz autko na tył napędy to dodasz gazu na łuku to cię wyrzuci. Jak jeździsz busem to co sie wypowiadaz?

 5. zaraz okaże się że miał prawko pół roku,a chciał być lepszy od Kubicy

  • W dzisiejszej lokalnej gazecie podali, że szczylek miał prawko od nie całego roku… Mój znajomy który jechał tym busem mówił, że chłopak wyglądał na 16 lat i wszyscy myśleli, że nie żyje…miał dużo szczęścia. Gdyby jechał innym samochodem typu focus czy golf to raczej by nie przeżył.

   • Chłopak wyglądał młodo ale na pewno nie na 16 lat (ale mniejsza o to) co najważniejsze chłopak z audi był przytomny. nawet słyszałem jak próbował rozmawiać z chłopakiem który udzielał mu pomocy przed przyjazdem karetki!

 6. Dla przykładu powinien stać na środku ronda z tablicą jestem debilem i będę chodził na piechotę

 7. Gdzie ma się uczyć jazdy, jak likwidują tory w wielu miastach???

 8. WEW – Skąd wiesz śe to 2.4 quattro? ja mam 20 lat.. jeździłem 2.8 quattro jak i bmw 3.0 188km manual i jakoś wypadku nie miałem.. idota chciał się pokazać.. tyle że rozumy zero… WŁĄCZ MYŚLENIE I TO WYSTARCZY….

 9. Jakie quattro ? tutaj nie ma na grilu quattro wiec to przód napęd. Znawcy aut z gazet moto niech się nie wypowiadają

 10. Do znawcy DSA 🙂
  Znaczek „quattro” jest na klapie bagażnika i na kokpicie od strony pasażera – korciło mnie więc Ci napsałem, znawco DSA

 11. I jeszcze jedno, znawco DSA, popatrz na skrzynię biegów – widać dokładnie, łączenie z wałem napędowym.
  Same inżyniery 🙂

 12. Kierowca audi faktycznie miał prawo jazdy niecały rok, to już drugie auto jakie rozbił, widać niczego się nie nauczył i doprowadził do tragedii. Okoliczni mieszkańcy doskonale znają jego wcześniejsze poczynania na drodze. Niestety niektórzy uważają, że jak już mają uprawnienia to są mistrzami kierownicy.

 13. Kurde sami znawcy motoryzacji, żal

 14. Fajny wypadek

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki