Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek podczas wyprzedzania, trzy osoby w szpitalu. Jeden z kierujących był nietrzeźwy

Pijany kierowca opla podjął manewr wyprzedzania, a po chwili zderzył się ze skręcającym volkswagenem. Do szpitala trafiły trzy osoby.

Do wypadku doszło w środę około godziny 5:40 na drodze krajowej 17 w miejscowości Łaszczówka Kolonia w powiecie tomaszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów i dachowaniu jednego z nich.

Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki Opel 47-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego będąc w stanie nietrzeźwości próbował wykonać manewr wyprzedzania busa marki Volkswagen. Kierujący volkswagenem 23-letni obywatel Ukrainy w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo. Po chwili doszło do zderzenia obu pojazdów i dachowania volkswagena w przydrożnym rowie.

Trzy osoby podróżujące volkswagenem trafiły do szpitala. Jak wykazało badanie alkomatem, kierujący oplem miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

2 komentarze

  1. Nietrzeźwość jest chorobą na tle nuropsychiatrycznym więc tzw.biegli z tego zakresu nie będą mieć problemu aby pijaka uznać za niepoczytalnego.

  2. Jazda po pijaku powinna być traktiwana jak próba zabójstwa. Oczywiście nie mówię o 0,2-0,5 promila, bo to jest śmieszne, ale powyżej tak.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo