Wypadek na przejeździe kolejowym: Policja zatrzymała dróżnika

Dróżnik obsługujący szlaban na przejeździe kolejowym przy ulicy Pliszczyńskiej w Lublinie, gdzie w poniedziałek doszło do tragicznego wypadku został zatrzymany.

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który miał za zadanie kierować ruchem pojazdów, na stworzonym na potrzeby budowy obwodnicy Lublina przejeździe kolejowym. Jest to 23-letni obywatel Ukrainy, obecnie trwają czynności związane z wyjaśnieniem dlaczego szlaban, który miał za zadanie obsługiwać, nie został opuszczony podczas przejazdu pociągu.

Jak ustaliliśmy jeszcze wczoraj, mężczyzna na pewno posiadał rozkład jazdy pociągów osobowych, które kursują tą trasą, nie wiadomo jeszcze, czy były tam ujęte również kursy składów towarowych, które również pojawiają się na tej linii kolejowej. Prawdopodobnie, kierujący samochodem ciężarowym z ładunkiem piachu, widząc otwarty szlaban przed torami, i wiedząc ze jest on obsługiwany przez osobę za to odpowiedzialną, był przekonany, że ma wolną drogę i nic mu nie grozi. Tymczasem wjechał wprost pod jadący pociąg.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 16:30, samochód ciężarowy wjechał wprost pod jadący od strony Lubartowa pociąg towarowy z ładunkiem drewna. Jak nas poinformował Piotr Stefaniuk ze Straży Ochrony Kolei, samochód został uderzony prawym buforem lokomotywy, w pociągu uszkodzona została lokomotywa oraz 3 wagony towarowe. Linia kolejowa z Lublina do Lubartowa była zamknięta do godz. 23:50. W tym czasie odwołane zostały trzy kursy pociągów osobowych. Podróżni skorzystali z innych środków transportu.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online