Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek na przejeździe dla rowerów. 85-latek wjechał w rowerzystkę (zdjęcia)

85-letni kierowca renaulta skręcając w jedną z zamojskich ulic ominął stojące przez przejazdem dla rowerów dwa inne pojazdy i wjechał na przejazd doprowadzając do potrącenia jadącej tamtędy cyklistki. 66-latka kierująca jednośladem upadła na jezdnię. Z obrażeniami ciała przetransportowano ją do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 11.20 na ulicy Odrodzenia w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez kierującego osobowym renaultem.

– Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zamojskiego ruchu drogowego na miejscu wstępnie ustalili, że cyklista jechała ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Partyzantów, w kierunku Nowego Miasta. Natomiast kierujący Renault poruszał się prawym pasem ruchu ulicą Partyzantów od strony Nowego Miasta i skręcił w prawo w ulicę Odrodzenia. Następnie ominął dwa auta, których kierujący zatrzymali się, aby ustąpić pierwszeństwa cyklistce i wjechał na przejazd dla rowerów doprowadzając do potrącenia jadącej po przejeździe cyklistki. Po zderzeniu z karoserią samochodu kierująca rowerem 66-letnia mieszkanka Zamościa upadła na jezdnię doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Samochodem kierował 85-latek z Zamościa. Kierujący pojazdem oraz pasażerka nie odnieśli obrażeń. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Uczestnicy wypadku zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wykazał, że oboje byli trzeźwi.

– Wyjaśniamy dokładne okoliczności wypadku i apelujmy o zachowanie ostrożności na drodze, a szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Widząc stojący przed pasami samochód, którego kierujący zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu lub cykliście – należy również się zatrzymać. Omijanie auta w takiej sytuacji jest nie tylko sprzeczne z prawem drogowym, jest również bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Wypadek na przejeździe dla rowerów. 85-latek wjechał w rowerzystkę (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Wypadek na przejeździe dla rowerów. 85-latek wjechał w rowerzystkę (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Wypadek na przejeździe dla rowerów. 85-latek wjechał w rowerzystkę (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

17 komentarzy

 1. W końcu policjanci zabrali prawko takiemu delikwentowi! Nie dość, że wiek słuszny, czas reakcji wydłużony, to jeszcze będzie sobie ignorował przepisy…
  Ciekawe w ogóle, czy te aktualne przepisy zna. Może sobie od 60 lat nie zajrzał nawet, co się zmieniło.

 2. hahahahhahaa

 3. Oby sąd przyklepał i dziadek będzie musiał przesiąść się do autobusu.

 4. Dożywocie dla starego capa – wiele mu nie zostało.

 5. A coś o porannym wypadku na DMM w Lublinie redakcja napisze?
  Kobieta wyprzedzała motocyklistę przed przejściem tak, że go zaczepiła. Po czym zwiała.

 6. Nie dość, że pirat staruszek, to jeszcze po wszystkim zaparkował rzęcha na ścieżce rowerowej. A policja na to co? Ano nic.

  • Policja nic, bo tu staruszek zachował się wzorowo – usunął pojazd z jezdni😁😉

   • Usunął pojazd z jezdni, ale rower do góry nogami nadal blokuje pas na tym zdjęciu 🙂

    • Moze staruszka nie zdążyła usunąć roweru – pojechała do szpitala. Poza tym, może tak chcieli policjanci – trwają „czynności”.

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  To nie ma znaczenia czy stary czy młody, jeździł tak za młodu i to zostało

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport