Wypadek motocyklisty na trasie Lublin – Warszawa. Przyczyną, błoto na jezdni

Spore utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy poruszający się trasą z Lublina do Warszawy. Za Rykami miał miejsce wypadek z udziałem motocyklisty.

Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 11:20 w miejscowości Trojanów. Na drodze krajowej numer 17 Lublin – Warszawa przewrócił się motocyklista. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak nas poinformowano, kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem z powodu błota, naniesionego na jezdnię przez maszyny pracujące przy budowie drogi ekspresowej. W wyniku tego jednoślad przewrócił się na jezdnię. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili świadkowie zdarzenia.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu.

2017-07-25_113412

2017-07-25 12:20:08
(fot. nadesłane Paweł)

33 komentarze

 1. cienki bolek skoro na czoperze się przewrócił , ja szlifierką wjeżdżam na błoto i jeszcze się nigdy nie przewrócił

 2. Ciekawe ile miał na liczniku?

 3. Błoto mogłoby być przyczyną, tylko wtedy gdyby było niewidzialne lub pojawiło nagle w sposób, na który motocyklista nie był już w stanie odpowiednio zareagować.
  Tego błota (czyli czegoś co zanieczyszcza jezdnię) nie powinno oczywiście na niej być – ale skoro już jest to należy dostosować prędkość do warunków. Przyczyną tego zdarzenia jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

  • swoje twierdzenie zawężasz do motocyklistów co świadczy o nienawiści do innych pojazdów niż samochód objawiającej się w postaci „zawsze winny motocyklista” choćby nie wiem jak prawidłowo jechał zawsze coś da się zainsynuować… Z czego to wynika zazdrościsz czy to tylko niczym nie uzasadniona bezinteresowna nienawiść..?

  • To warunki drogowe nie dopasowały się do motocyklisty.

 4. przecież są znaki informujące o budowie

  • Nie wpadłeś na to, że z przejeżdżających wywrotek tak się sypało i kurzyło, że znaki były nie widoczne?

  • Ale trzeba patrzeć w lusterka. Bo motocykle są wszędzie.

  • Jakie znaki jezeli pojazdy z budowy korzystaja z drogi publicznej za usuniecie tego co zostawia na niej odpowiada wykonawca budowy

 5. Z doświadczenia wiem że co by nie było powodem,to i tak będzie że wina motocyklisty bo to” motocyklista”.

  • Pampalini łowca zwierząt

   To wina Tuska.

  • Motocyklista, rowerzysta czy kierowca nigdy nie jest winny z racji tego czym kieruje, lecz z powodu tego w jaki sposób. Zamiast szukać teorii spiskowych i myśleć, że wszyscy chcą Ci zrobić na złość, może warto uderzyć się w pierś i przyznać się to tego, że się popełniło błąd.
   Masz zbyt duże mniemanie o swoich umiejętnościach. Więcej pokory życzę na drodze. Nie tylko Tobie. Ale nam wszystkim.

 6. Tam chyba jest 50 km/h. Gdyby jechał tyle to chyba nie straciłby panowania nad motocyklem.

 7. dobrać się do do budowy to niezgodne z prawem

 8. Żeby choć jeden z komentujących raz się przejechał motorem po błocie. Mędrcy, nie wypowiadajcie się jak się nie znacie. Będzie jeszcze wiele tematów, na które będziecie się mogli z miną eksperta wypowiedzieć.

 9. Pragnę poinformować ze winę leży po stronie tej budowy bo w ich obowiązku jest dbanie o czystość pojazdów wyjeżdżających z budowy..a zarządca drogi za to odpowiada…wiec motocyklista jest na wygranej stronie..pozdrawiam nie udscxnokow. .

  • Wykonawca (w osobie kierownika budowy) odpowiada za zanieczyszczenie drogi ziemią wywożoną z terenu budowy. I za niedopilnowanie tego dostanie mandat. Ale wypadek spowodował sam motocyklista, więc pretensje powinien mieć do siebie za braku umiejętności jazdy. W tym przypadku objawiającej błędnym dostosowaniem prędkości do warunków na zanieczyszczonej drodze.
   Gdyby poślizgnął się na lodzie w zimie, albo na liściach po wichurze to czyja była by wina? Zarządca drogi ma pewien czas (liczony w godzinach) na uprzątniecie drogi np. ze śniegu.

 10. a kij mu w ucho lamusowi, zalosny jest i tyle, niech lepiej na taczke sie przesiadzie bo i rowerem nie da rady ni wuja

 11. Ach widać sami „znafcy” się wypowiadają. Takie błotko jest jak lód w zimie. Powierzchnia styku przedniej opony w moto jest wielkości pudełka zapałek. Wystarczy chwilowy uślizg i całe moto się zwija. Pamiętajcie: motocykliści dzielą się na tych co leżeli i na tych co będą leżeć :-))) LWG.

 12. Honda shadow 1100 to ciężki motor który wyjątkowo słabo się prowadzi na śliskiej drodze. Wykonawca robót jest ubezpieczony więc nie będzie problemu z odszkodowaniem. Taka ilość błota nie ma prawa znajdować się na drodze.

  • Problem z uzyskaniem odszkodowania pojawi się jeśli były ustawione znaki ostrzegawcze typu roboty drogowe, śliska nawierzchnia, ograniczenie prędkości. Za naniesienie błota na drogę, odpowiedzialny jest kierowca pojazdu. Sołtys odpowiada za błoto na drodze, czy chłop wyjeżdżający na drogę z pola ubłoconym ciągnikiem z przyczepami? Marszałek Sosnowski z odszkodowaniami i mandatami za błoto na drogach by nie wyrobił.

 13. Szacunek dla Panów pracujących przy remoncie S17, szybko zorganizowali ruch wahadłowy dla bezpieczeństwa na drodze. A naprawdę warunki tam jazdy były mało ciekawe nawet dla samochodu.

 14. Błoto przyczyną? a nie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze?

 15. Jak troche dalej od tego miejsca jechalem to nie moglem wjechac pod gore bo bylo bloto wciagniete na droge.Na liczniku mialem ze 160 km./h a stalem w miejscu.Dopiero ladowarka z taka szczotka obrotowa z przodu jak odgarnela bloto to wjechalem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach