Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek motocyklisty na trasie Lublin – Warszawa. Przyczyną, błoto na jezdni

Spore utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy poruszający się trasą z Lublina do Warszawy. Za Rykami miał miejsce wypadek z udziałem motocyklisty.

Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 11:20 w miejscowości Trojanów. Na drodze krajowej numer 17 Lublin – Warszawa przewrócił się motocyklista. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak nas poinformowano, kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem z powodu błota, naniesionego na jezdnię przez maszyny pracujące przy budowie drogi ekspresowej. W wyniku tego jednoślad przewrócił się na jezdnię. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili świadkowie zdarzenia.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu.

2017-07-25_113412

2017-07-25 12:20:08
(fot. nadesłane Paweł)

33 komentarze

  1. Ach widać sami „znafcy” się wypowiadają. Takie błotko jest jak lód w zimie. Powierzchnia styku przedniej opony w moto jest wielkości pudełka zapałek. Wystarczy chwilowy uślizg i całe moto się zwija. Pamiętajcie: motocykliści dzielą się na tych co leżeli i na tych co będą leżeć :-))) LWG.

  2. Honda shadow 1100 to ciężki motor który wyjątkowo słabo się prowadzi na śliskiej drodze. Wykonawca robót jest ubezpieczony więc nie będzie problemu z odszkodowaniem. Taka ilość błota nie ma prawa znajdować się na drodze.

    • Problem z uzyskaniem odszkodowania pojawi się jeśli były ustawione znaki ostrzegawcze typu roboty drogowe, śliska nawierzchnia, ograniczenie prędkości. Za naniesienie błota na drogę, odpowiedzialny jest kierowca pojazdu. Sołtys odpowiada za błoto na drodze, czy chłop wyjeżdżający na drogę z pola ubłoconym ciągnikiem z przyczepami? Marszałek Sosnowski z odszkodowaniami i mandatami za błoto na drogach by nie wyrobił.

  3. Szacunek dla Panów pracujących przy remoncie S17, szybko zorganizowali ruch wahadłowy dla bezpieczeństwa na drodze. A naprawdę warunki tam jazdy były mało ciekawe nawet dla samochodu.

  4. Błoto przyczyną? a nie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze?

  5. Jak troche dalej od tego miejsca jechalem to nie moglem wjechac pod gore bo bylo bloto wciagniete na droge.Na liczniku mialem ze 160 km./h a stalem w miejscu.Dopiero ladowarka z taka szczotka obrotowa z przodu jak odgarnela bloto to wjechalem.