690 680 960

Wykonywał prace porządkowe, ukradli mu z busa piłę, kosę spalinową i telefon

Zamojscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży elektronarzędzi. 19-latka oraz 27-latek wraz z 23-letnim znajomym zabrali narzędzia z zaparkowanego busa. Zatrzymani odpowiedzialni są też za włamanie do altany na ogródkach działkowych i kradzież z jej wnętrza kosiarki, podkaszarki oraz innych drobnych sprzętów gospodarstwa domowego.

Kradzież z busa

Mieszkaniec Zamościa zadzwonił na numer alarmowy informując, że nieznane osoby z użytkowanego przez niego busa ukradły piłę i kosę spalinową oraz jego telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło na ulicy Sienkiewicza w czasie, gdy zgłaszający jako pracownik firmy wykonywał prace porządkowe. Wartość strat oszacowano na 5000 złotych.

Zatrzymanie złodziei

Policjanci skierowani na miejsce, patrolując okolice, na pobliskim osiedlu zauważyli dwie młode osoby, które starały się za wszelką cenę uniknąć kontaktu z mundurowymi. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy. Policyjny „nos” nie zawiódł.

Okazało się, że są to osoby podejrzane o dokonanie zgłoszonej kilkanaście minut wcześniej kradzieży. Zatrzymane osoby to 19-latka i 27-latek, oboje to mieszkańcy Zamościa. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia policjanci odzyskali również skradzione przedmioty, które złodzieje ukryli w zaroślach.

Mundurowi ustalili ponadto, że te same osoby w tym samym dniu włamały się również do dwóch altanek na terenie pobliskich ogródków działkowych. Złodzieje zabrali tam kosiarkę i podkaszarkę do trawy oraz wkrętarko–wiertarkę elektryczną, jak też inne drobne przedmioty gospodarstwa domowego. Ich wartość właściciel oszacował na kwotę ponad 1400 złotych. Również i te rzeczy zostały przez mundurowych odzyskane.

Zarzuty dla zatrzymanych

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dokonanej wspólnie i w porozumieniu kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Podobnej treści zarzuty w poniedziałek usłyszał też 23-latek, który wspólnie działał z zatrzymaną wcześniej parą znajomych. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast zabór cudzej rzeczy ruchomej zagrożony jest 5 latami pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

2 komentarze

  1. hmmm … to jednak nie emigranci ? Tylko rodzime jełopy .

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas