Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jest wykonawca kolejnego odcinka trasy S17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła kolejnego wykonawcę drogi ekspresowej Lublin – Warszawa. To już czwarty rozstrzygnięty w ostatnim czasie przetarg dotyczący tej inwestycji.

Wykonawcą odcinka trasy S17 od węzła Skrudki do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego będzie firma Bilfinger Infrastructure. Jej oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę ponad 20 kilometrów drogi ekspresowej. Wykonawca wycenił koszt prac na ok. 608,8 mln zł. Dodatkowo zadeklarował ukończenie prac w ciągu 34 miesięcy oraz udzielił 10 lat gwarancji na wykonane roboty.

Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj co oznacza iż przyszły wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, a następnie wybuduje trasę. Przed oddaniem do ruchu opracuje dokumentację.

– Dwujezdniowa droga ekspresowa wykonana będzie w technologii betonu cementowego. Od granicy województw poprowadzi nowym śladem po wschodniej stronie Ryk, a za Moszczanką wejdzie w korytarz obecnej DK17, po jej zachodniej stronie – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko z GDDKiA.

Jest to już czwarty rozstrzygnięty przetarg na budowę tej trasy. Wykonawców pozostałych trzech odcinków poznamy w najbliższym czasie.

2015-09-02 10:29:46
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. oby mniej „pofalowany” niż ten obecny

 2. Polak katolik kierowca

  no nie !

  Znowu zbudują drogę i nie będę mógł nikogo blokować jadąc z przepisową prędkością.

  Na pewno nie będzie bezpieczniej na dwupasmówce gdzie jeżdżą jak szatany ponad 100km/h od jechania za mną przepisowego 50 czy 90 w niezabudowanym

  Ja Polak-katolik-kierowca wiem najlepiej i racja jest tylko moja.

  Każdy kto myśli i jeździ inaczej to leming i bezmózgowiec.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo