Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wykolejone wagony usunięte, torowisko naprawione. Wznowiono ruch pociągów pomiędzy Lublinem a Lubartowem

Po linii kolejowej nr 30 pomiędzy Lublinem a Lubartowem kursują już pociągi. Zakończyły się prace związane z naprawą torowiska, które zostało uszkodzone po wykolejeniu się pociągu towarowego.

W środę w godzinach wieczornych zakończone zostały prace związane z naprawą torowiska na linii kolejowej nr 30 pomiędzy Lublinem a Lubartowem. W niedzielę w Ciecierzynie koło Lublina wykoleił się pociąg towarowy. Jak już informowaliśmy, z szyn wypadło 15 z 41 wagonów. Uszkodziły one torowisko na odcinku blisko 300 metrów.

 

 

Ponieważ jest to linia jednotorowa, na czas usuwania skutków zdarzenia, szlak kolejowy został całkowicie zamknięty. W poniedziałek rozpoczęło się usuwanie wagonów, następnie specjalistyczna ekipa zaczęła naprawiać torowisko.

Obecnie ruch pociągów został już wznowiony. Dotyczy to zarówno tych regionalnych, czyli szynobusów kursujących do Lubartowa i Parczewa, jak też dalekobieżnych składów PKP Intercity. Cały czas trwa ustalanie szczegółowych przyczyn zdarzenia.

(fot. wideo lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. A gdzie zdjęcia naprawionych torów?

 2. mieszkaniec tracący po 20 minut dziennie na stanie przed nadgorliwie zamykanym ręcznie przejazdem w lubartowie

  szkoda ,znowu mi bedzie ten towarowy koszmar umilał życie po 7 razy dziennie ,a tak bylo pieknie przez te kilka dni

 3. Juź wczaraj słyszałem jak osobowy jechał , gdzieś około 18, bo towarowe innaczej słychać niź osobowe.

 4. Po kilku latach „atrakcji ” związanych z przejazdem i blokowaniem przejazdu przez dobre nascie minut za kazdym z 6-7 dziennych przejazdów tego towarowego dziada , rzygam już na jego widok i czekam z niecierpliwoscią do września ,kiedy ten koszmar zniknie z tej trasy .W wrzesniu mają zaczać remont zdemolowanej przez niego zaledwie w niespełna trzy lata trasy na Parczew ,przejazdy przez tory też zdemolował bo były równiutkie zanim ten dziad zaczął jezdzić a teraz aż się asfalt powywijał i powyłaził od jego ciężaru .zawieszenie mam rozje…ane co roku bo przejzdzam przez ten przejazd po 8-10 razy dziennie .I mam nadzieję ze już na tą trasę nie wróci bo przecież zostanie oddany po remoncie drugi tor na remontowanej trasie na Warszawę

  • Będziesz rzygał jak ci szlam w gębie będzie zalegał bo wody zabraknie bo Kozienice prądu nie wytworzą.

 5. też z lubelskiego niestety

  nie narzekaj w Dęblinie na 801 to jest dopiero syf , tam się traci czasu ale przecież to daleko od Lublina i władze wojewódzkie mają to w du…. po co wiadukt