Wyjątkowa okazja na wyjątkową przygodę. W sobotę nabór do Jednostki Strzeleckiej

W najbliższą sobotę odbędzie się nabór chętnych do lubelskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Jest to wyjątkowa szansa dla wszystkich, którzy chcą przeżyć niesamowite przygody i należeć do formacji mundurowej.

Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno – Wychowawcza 2 Jednostka Strzelecka 2010 Lublin im. płk. Emila Czaplińskiego rozpoczyna nabór chętnych do udziału w pierwszych wiosennych zajęciach. Będzie to wyjątkowa okazja, żeby wstąpić w struktury tej wyjątkowej formacji. Już w najbliższą sobotę wszyscy chętni będą mieli możliwość zapoznania się z jednostką, oraz poznać ludzi, którzy tworzą i organizują tą wyjątkową organizację. Szczególna oferta skierowana jest do osób, dla których wyzwania stanowią ważny element codziennego życia.

Udział w zajęciach to nie tylko zabawa, lecz również szansa na przyszłość. Ponieważ „Strzelec” jest Organizacją Społeczno-Wychowawczą, oraz ściśle współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej i Ministerstwem Edukacji Narodowej, udział w formacji jest brany pod uwagę u osób, które chcą związać swoją przyszłość z mundurem. Głównie u kandydatów na zawodowych żołnierzy, funkcjonariuszy Policji lub też Straży Granicznej. W jednostce mogą oni przygotowywać się maksymalnie aktywnie do służby, nauczyć się dyscypliny, porządku, odpowiedzialności a także wzmocnić wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Dodatkowo ocenić a następnie rozwinąć swoje możliwości, podczas testów sprawnościowych podobnych do egzaminów do służby w wojsku i policji czy też zrozumieć zasady pracy i taktykę działań służb mundurowych.

Podczas zajęć, uczestnicy mogą poznać podstawy walki wręcz, survivalu czy topografii, techniki przemieszczania w trudnym terenie, przejść szkolenie z bronioznawstwa i strzelectwa. Na najlepszych czekają kursy spadochronowe, nurkowe, strzeleckie, survivalowe czy też dowódców.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 Maja o godzinie 8 rano na końcowym przystanku na Os. Widok w Lublinie. Warto zabrać ubranie na zmianę, jedzenie i picie na czas zajęć, notatnik i długopis.

(fot. materiały organizatora)
2014-05-07 19:37:58

Zobacz również

12 komentarzy

 1. mgr. Ćwierć - Cipkiewicz

  Dzięki za informację, zaczynacie nie oczekując na moje przybycie.
  To zbyt duży zaszczyt dla mnie.
  Informuję, że wiem którą stroną karabin, (albo inny przedmiot przypominający broń), skierować w stronę przeciwnika w celu zrobienia mu kuku.
  I to mi wystarczy.

 2. Ale o co w tym chodzi gdzie można uzyskać więcej informacji ? Czy to jest Płatne ? Czy to dotyczy tylko mieszkańców Lublina czy całego woj. Lubelskiego ?

  • Kilkanaście złotych składki miesięcznej. Oferta dotyczy wszystkich, nie tylko mieszkańców Lublina. Wszystkie szczegóły na spotkaniu.

 3. Ubranie na zmianę tzn? Coś bliżej? Hala/teren? Proszę o odp.

  • Raczej teren. tego organizatorzy nam już nie przekazali. Pozdr

  • Na zmianę tzn, że jak sie zabrudzisz lub spocisz ewentualnie jakieś kleksy w majtkach to zmieniasz na czyste. Teren czy hala? Dziwne pytanie. Jak Ci przyjdzie walczyć w mieście to przed wejściem do pomieszczenia ( np. pokój na czwartym piętrze kamienicy, dobry do ostrzału pobliskiego skrzyżowania) będziesz sciągać mundur bo w mieszkaniu cieplej? Oj ludzie ludzie, czemu zasadniczą znieśli? Młodziesz by pobiegała na mrozie w krótkich spodenkach na zaprawie i o ile życie łatwiejsze bez takich pytań bo doświadczenie w kieszenie siedzi.

 4. Kogoś ciekawi to niech poszuka strony internetowej, czy to takie trudne??? Odrobina wysiłku i wszystko byście wiedzieli. Wszystko chcecie na tacy. http://www.js2010.pl

 5. fajne, fajne. Czy to społeczność bardziej dla nastolatków, czy jak mam 28 lat to też mogę przyjść?

 6. z tego co wiem, większość członków to licealiści i studenci, ale nie brak tez osób, które mają 30 i więcej lat

 7. Niech się szkolą. Nasi bohaterscy, afgańscy misjonarze potrzebują pomocy w rozdawaniu talibom „świętych” obrazeczków i zawieszaniu krzyżyków w ich górskich jaskiniach.

 8. a jak tam dojechać????

 9. Przyjdźcie. Zobaczcie. Nieliczni zostana 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS