690 680 960

Wycofują z obrotu popularny lek przeciwbólowy

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wstrzymaniu w obrocie w całym kraju leku Katadolon. Chodzi o kapsułki 100 mg wszystkich serii. Decyzja ma związek z zawartą w leku substancją czynną.

Wycofanie z rynku tego popularnego leku, wykorzystywanego w leczeniu ostrego bólu u osób dorosłych, związane jest z pismem podmiotu odpowiedzialnego. Spółka Teva Pharmaceuticals Polska poinformowała Głównego Inspektora Farmaceutycznego o decyzji Europejskiej Agencji Leków ws. produktów leczniczych zawierających substancje czynną flupirtynę.

Komitet ds. Oceny Ryzyka w Ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Europejskiej Agencji Leków stwierdził, że pozwolenia na dopuszczenia do obrotu wydane dla produktów ją zawierających, powinny zostać wycofane w Unii Europejskiej.

W wyniku tego Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych złożył wniosek wstrzymanie w obrocie Katadolonu. Lek jest obecnie wycofywany ze wszystkich aptek w całym kraju.

(fot. pixabay)
2018-03-03 12:14:55

5 komentarzy

 1. HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA

 2. Kaśka w relacji na żywo spod samego Jaśka

  Śmierdzi mi to manipulacją polegającą na tym, że wycofuje się w miarę tani środek przeciwbólowy, zastępując go takim samym, lecz pod inną nazwo, ale za to sporo droższym.

  To tak jak z modlitwami, odmawiana 10 razy w domu ma znacznie mniejszą moc sprawczą niż raz odmruczana w kościele, a zwłaszcza po daniu na tacę.

 3. Polska poinformowała Głównego Inspektora Wypoczynkowego o decyzji Europejskiej Agencji Grillowania i Odpoczynku ws. produktów opałowych zawierających substancje takie jak węgiel drzewny iż od dziś jest on zakazany !

  Komitet ds. Oceny Ryzyka w Ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Grillowania Europejskiej Agencji Odpoczynku stwierdził, że pozwolenia na dopuszczenia do obrotu wydane dla produktów ją zawierających, powinny zostać
  wycofane w Unii Europejskiej.

  W wyniku tego Urząd Rejestracji Produktów Grillowych, Produktów Biorozpałkowych złożył wniosek wstrzymanie w obrocie Węgla drzewnego .Węgiel jest obecnie wycofywany ze wszystkich aptek w całym kraju.

 4. Czy to nie jest antysemityzm UE? Teva to przecież firma żydowska.

 5. Teva to izraelska firma, uuuuuu antysemityzm…. GIF powinien skonsultować decyzję przynajmniej z premierem.

Kursy walut

 • USD 4.4062zł 1.01%
 • GBP 5.3631zł 1.2%
 • EUR 4.634zł 0.6%
 • CHF 4.7973zł 0.8%

Polub nas