Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Budynek stanął w płomieniach, jedna osoba ranna (foto)

Przed południem w jednym z domów w powiecie lubelskim wybuchł gaz. Tzw. przybudówka uległa częściowemu zawaleniu. Jedna osoba została poszkodowana.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek około godziny 10:50 w miejscowości Bystrzyca w gminie Wólka. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze domu jednorodzinnego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w przybudówce do budynku mieszkalnego zaczął ulatniać się gaz ze znajdującej się tam butli. W pewnym momencie doszło do jego wybuchu a w konsekwencji pożaru budynku. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

W momencie przyjazdu ratowników mężczyzna znajdował się już na zewnątrz. Załoga ambulansu przystąpiła do udzielania mu pomocy, strażacy zaś ruszyli do gaszenia pożaru. Budynek uległ częściowemu zawaleniu.

W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy straży pożarnej z Lublina i Świdnika Dużego. Działania trwały dwie godziny. Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Jeden komentarz

  1. Właśnie tym różni się eksplozja lng od wodoru. Wszystko się jara. A więc to kolejny argument w sprawie o uniewinnie kobiety z Puław.

Dodaj komentarz

Z kraju